Po interwencji Wojewody Dolnośląskiego Inspektor Nadzoru Budowlanego zawiesza pozwolenie na użytkowanie składowiska MoBruk

20 maja 2016 21:06. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Źródło: Dolnośłąski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

Na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu pojawił się wpis informujący o wygaszeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie składowiska MoBruk. We wpisie czytamy (treść oryginalna):

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje: dnia 16 maja 2016 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Wałbrzycha, stwierdził z urzędu wygaśnięcie decyzji Prezydenta Miasta Wałbrzycha w przedmiocie udzielenia pozwolenia na użytkowanie składowiska odpadów przemysłowych przy ul. Granicznej w Wałbrzychu przez Mo-Bruk S.A. Wojewoda Dolnośląski interweniował wcześniej w powyższej sprawie m.in. u Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Dotyczyło to kontroli stężenia zanieczyszczeń. Wojewoda zwracał się także do służb nadzoru budowlanego o skontrolowanie udzielonego pozwolenia na użytkowanie składowiska odpadów przez Mo-Bruk S.A.

Nie udało się nam dziś skontaktować z rzecznikiem Wojewody ani z WINB. Tak szybko jak to możliwe będziemy informowali o konsekwencjach dzisiejszej decyzji.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 maja 2016 21:06
`