Intensywne opady śniegu i gołoledź. Tak rozpoczniemy weekend

29 stycznia 2021 14:51. Trudne warunki panujęce na drogach. Fotografia ilustracyjna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przed intensywnymi opadami śniegu i gołoledzią ostrzegają dziś synoptycy. Śnieg już prószy w Wałbrzychu. Po godzinie szesnastej opady mają się nasilić. Miejscami w ciągu kilku godzin może spaść do dwudziestu centymetrów śniegu. Na drogach będzie także bardzo ślisko.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje od dziś, od godziny piętnastej do jutra, do godziny piętnastej. W rejonach powyżej 500-600 metrów nad poziomem morza synoptycy prognozują wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od piętnastu do dwudziestu centymetrów.

Na drogach będzie ślisko. Synoptycy wydali także ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu ze śniegiem i gołoledzią. Ostrzeżenie dotyczy dzisiejszej nocy. Prognozy mówią o tym, że na nizinach pojawią się opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź.

REKLAMA

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu podobne opady śniegu sparaliżowały ruch w Wałbrzychu. Kierowcy utknęli w korkach na ulicach w ciągu drogi krajowej numer 35. Korkowały się także wyjazdy z bocznych dróg. Na drogi wyjechały pługi, ale te zgodnie z dyspozycją miasta odśnieżały tylko te drogi, po których kursuje komunikacja miejska. Takie kroki podjęto ze względu na oszczędności.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 stycznia 2021 14:51
`