insp. Andrzej Basztura, komendant miejski policji w Wałbrzychu odchodzi na emeryturę

24 lutego 2017 12:36. inspektor Andrzej Basztura. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


24 lutego, po 27 latach z pracą w policji pożegnał się insp. Andrzej Basztura, komendant miejski policji w Wałbrzychu.

51-letni insp. Andrzej Basztura pochodzi z Wałbrzycha. Jest absolwentem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Komendantem miejskim w Wałbrzychu został 15 października 2013 roku. Zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Błażnika. Zanim został komendantem miejskim w Wałbrzychu pracował w Świebodzicach, następnie przez dwa lata pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego Policji w Świdnicy, a później w Kłodzku. Jego żona, podinsp. Izabela Basztura jest komendantem komisariatu policji w Żarowie.

Za rządów insp. Basztury gruntownej reorganizacji poddana została struktura wałbrzyskiej policji, którą zcentralizowano w dwóch dużych komisariatach na Nowym Mieście i Piaskowej Górze, pozostawiając komisariat V na Białym Kamieniu. Rozpoczęła się też budowa wspólnego dla Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju komisariatu na Podzamczu. Ważnym, chociaż budzącym wiele kontrowersji i komentarzy wydarzeniem było przekazanie przez Gminę Wałbrzych wałbrzyskiej policji 12 nowoczesnych, hybrydowych radiowozów, zakupionych za okrągły milion złotych z pieniędzy z budżetu partycypacyjnego 2015 roku.

REKLAMA

Basztura jest lubiany przez policjantów. Ci, z którymi rozmawialiśmy wyrażali się o nim jedynie w dobrych słowach. Dobry fachowiec, znający policję od podszewki. Trzymający się regulaminu, ale potrafiący spojrzeć problemy policjantów ludzkim okiem – to najczęściej powtarzające się opinie na temat odchodzącego komendanta.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, iż dane nam było z Panem współpracować. Ceniliśmy Pana profesjonalizm i konsekwencję, z jaką realizował Pan podjęte zobowiązania i zamierzenia. Oddanie po remoncie Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, rozpoczęcie budowy Komisariatu Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie Zdroju czy nowe hybrydy dla wałbrzyskiej Policji, to niektóre przedsięwzięcia wspólnie realizowane. Przed Panem nowe wyzwania, doskonały czas na urzeczywistnianie tych pragnień, pasji, które do tej pory ustępowały miejsca powinnościom policyjnej profesji. Życzymy Panu pogody ducha, siły i aktywności potrzebnych do realizowania swoich planów i zamierzeń, a nade wszystko zdrowia – napisali o odchodzącym komendancie jego podwładni.

Inspektora Baszturę na stanowisku komendanta miejskiego Policji zastąpi dotychczasowy zastępca komendanta miejskiego policji w Legnicy – mł. insp. Maciej Januszkiewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2017 12:36
`