Indiana Jones i „złoty pociąg”. Legendarny skład pojawi się w kultowej serii?

4 maja 2019 21:24. Infografika. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych / screen "Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull"

Tematy: 


W piątej części przygód Indiana Jones miał pojawić się wątek „złotego pociągu” ukrytego pod Wałbrzychem. Historię, według portalu Slash Film miał wykorzystać przy pisaniu scenariusza Jonathan Kasdan.

Portale plotkarskie informowały o tym, że Kasdan był zainteresowany historią legendarnego składu, który miał wyjechać z Wrocławia w nieznanym kierunku, wioząc bezcenne dzieła sztuki, złoto i broń. Skład miał być ukryty w tunelu lub specjalnie wykutej sztolni. To poszukiwania tego pociągu w Wałbrzychu, w okolicach 65 kilometra trasy kolejowej z Jeleniej Góry do Wrocławia odbiły się szerokim echem na całym świecie.

screen www.slashfilm.com/indiana-jones-5-writer-dan-fogelman

REKLAMA

Amerykańskie media komentują, że pomysł wydawał się dość sensowny, ponieważ pozwalał na umieszczenie w scenariuszu nazistów, nawet gdyby akcja produkcji działa się po II wojnie światowej.

Wszystko wskazuje jednak na to, że legenda z Wałbrzycha nie doczeka się ekranizacji w kultowej serii, ponieważ Kasdan pożegnał się ze stanowiskiem scenarzysty. Jego miejsce ma zająć Dan Fogelman – podaje portal filmweb.pl.

Niektóre amerykańskie portale plotkarskie piszą jednak o tym, że od początku informacje o tym, że najnowszy Indiana Jones ma opowiadać o legendarnym składzie były fałszywe. Jak będzie naprawdę? Premierę piątej części przygód archeologa zaplanowano w 2021 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 maja 2019 21:24
`