Czy impas w sprawie budowy obwodnicy zostanie przełamany? Jest pismo z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa

18 sierpnia 2017 23:52. Fot. ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Sprawa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha nabiera przyspieszenia. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przesłało pismo adresowane m.in. do prezydenta Wałbrzycha, burmistrza Szczawna-Zdroju oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy zabiegają o jak najszybsze podpisanie porozumienia umożliwiającego rozpoczęcie prac. Z odpowiedzi Ministerstwa wynika, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad posiada formalną podstawę do zabezpieczenia w swoim budżecie środków koniecznych do rozpoczęcia realizacji pozamiejskiej części obwodnicy Wałbrzycha i podpisania stosownego porozumienia z władzami miasta i gminy Wałbrzych.

Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ oznacza to, że brak jest przeszkód formalnych do dalszego procedowania złożonych, skomplikowanych umów.

Beata Mucha, przewodnicząca Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Wałbrzycha powiedziała:

REKLAMA

-Pismo, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasze apele oznacza, że Ministerstwo jest na ostatniej prostej przygotowywania odpowiedniego podłoża prawnego do zrealizowania inwestycji. Nie byłoby tego przyspieszenia, gdyby nie determinacja wielu osób, w tym ministra Michała Dworczyka, który bardzo mocno zabiega o to, aby dokumenty zostały szybko podpisane i by budowa drogi ruszyła najszybciej jak to możliwe.

Piotr Sosiński, radny wojewódzki PiS:

– Mamy nadzieję, że przeszkody formalne nie okażą się na tyle trwałe by uniemożliwić realizację inwestycji. wokół tematu zachodniej obwodnicy powinien istnieć pełen kompromis wszystkich ośrodków decyzyjnych.

Pismo z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dot. zabezpieczenia środków na budowę „szczawieńskiego” odcinka Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha. skan użyczony.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 sierpnia 2017 23:52
`