Dodano: 12 kwietnia 2023 07:47
Imię Jana Pawła II zostaje w przestrzeni publicznej Wałbrzycha i Świebodzic
O usunięcia wizerunków i imienia papieża Jana Pawła II z przestrzeni publicznych Wałbrzycha i Świebodzic wnioskowali członkowie partii Zielonych. Bezskutecznie. Radni Świebodzic zdecydowali, że pomnik Jana Pawła II powinien pozostać na placu o tej samej nazwie. W Wałbrzychu sprawa zmiany nazwy ulicy Jana Pawła II nie została rozpatrzona, gdyż Zieloni wycofali petycję.
10 marca Zieloni złożyli petycje w Świebodzicach i Wałbrzychu, domagając się usunięcia z przestrzeni publicznej infrastruktury związanej z Janem Pawłem II. W Świebodzicach chcieli likwidacji pomnika i zmiany nazwy placu. W Wałbrzychu domagali się usunięcia ulicy noszącej imię polskiego papieża.
Zieloni argumentowali, że zasługi Karola Wojtyły są często wyolbrzymione, a niektóre działania Papieża były szkodliwe. Uważali, że miejsce dla świętego jest w kościele, a nie w przestrzeni publicznej. Zieloni zasugerowali także nowe nazwy dla placu i ulicy.
W Świebodzicach petycja została jednogłośnie uznana za niesłuszną przez komisję radnych. W Wałbrzychu, radni nie zdążyli się zająć sprawą, gdyż Zieloni wycofali petycję.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także
- Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!
- Szczawno-Zdrój. Muszla koncertowa do remontu
- Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
- To nowa rzeczniczka prasowa Wałbrzycha. Jej poprzedniczka została prezesem Aqua-Zdroju
- Mieszkańcy Świdnicy zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka od września
- Wałbrzych chciał kupić 14 autobusów wodorowych. Przetarg unieważniono
Najczęściej czytane
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Zatrzymany za uwięzienie i gwałt. Ofiara uciekła po kilku dniach gehenny
Renata Wierzbicka nie chce być prezesem hospicjum. Pozostanie jednak w zarządzie