IMGW ostrzega przed falą upałów! W Wałbrzychu ma być nieco chłodniej

9 czerwca 2019 20:02. Kurtyna wodna na placu Magistrackim pomaga znieść upał w centrum miasta. Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Drugi stopień zagrożenia upałami wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej niemal dla całego Dolnego Śląska. Na początku tygodnia termometry mogą pokazać ponad 30 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie nie dotyczy jednak południowych powiatów regionu, w tym Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia, dotyczące upałów, obowiązuje od jutra do czwartku między innymi w powiatach świdnickim, dzierżoniowskim, ząbkowickim czy jaworskim. Zdaniem synoptyków, w tych rejonach temperatura w dzień w cieniu może się wahać od 30 nawet do 33 stopni Celsjusza. W nocy wyniesie od 18 do 20 stopni.

Ostrzeżenie nie dotyczy jednak powiatów wałbrzyskiego czy kłodzkiego, oraz samego Wałbrzycha. Tu zdaniem synoptyków będzie gorąco, ale temperatura w cieniu powinna być niższa niż 30 stopni Celsjusza.

REKLAMA

To jednak dopiero początek problemów związanych z pogodą. W czasie upałów synoptycy nie wykluczają innych, groźnych zjawisk. Mogą to być burze z gradem czy gwałtowne i intensywne opady deszczu, którym może towarzyszyć silny wiatr.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 czerwca 2019 20:02
`