Ile potrwa jeszcze epidemia? Prezydent Wałbrzycha mówi o paru tygodniach, być może jeszcze paru miesiącach dyscypliny i restrykcji

6 kwietnia 2020 14:03. Kontrola policyjna na ulicy Wrocławskiej / Armii Krajowej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To nie jest tak, że będziemy żyli z pandemią przez następne lata. Natomiast czeka nas parę tygodni, może jeszcze parę miesięcy dużej dyscypliny, restrykcji, ograniczeń – mówi na opublikowanym dziś w internecie filmie prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Specjaliści wciąż podkreślają, że jesteśmy na początku epidemii w naszym kraju.

Roman Szełemej przypomniał, że w mieście wciąż obowiązuje zakaz wstępu do parków czy miejsc rekreacyjnych.

Nie ma możliwości spędzenia czasu na wolnym powietrzu poza krótkim wyjściem na dwór i to w najbliższym sąsiedztwie swojego domu – mówi prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

Na opublikowanym dziś filmie, Roman Szełemej zwrócił się także do mieszkańców z apelem, by ci wychodząc z domu korzystali z maseczek, nawet tych wielorazowego użytku. Zwrot w sprawie maseczek obserwowany jest w całej Polsce, bo jeszcze kilkanaście dni temu służby sanitarne czy urzędnicy twierdzili, że nie ma sensu i potrzeby ich noszenia. Dziś raczej jest to wskazane i niewykluczone, że wkrótce pojawi się obowiązek noszenia maseczek w całej Polsce.

Prezydent Wałbrzycha przypomniał także o możliwości zamawiania produktów na wynos. Magistrat ogłosił w piątek akcję #wałbrzychnawynos. Popieramy ideę, tym bardziej, że akcję #walbrzychnawynos na portalu Dziennik Wałbrzych rozpoczęliśmy już piętnastego marca. Wciąż zachęcamy firmy gastronomiczne do uzupełniania naszej bazy. Informację o świadczeniu usług na dowóz publikujemy za darmo w specjalnym dziale. Informacje prosimy przekazywać na fb na messengerze lub na adres redakcja@dziennik.walbrzych.pl.

Przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych zakażeniach. W sumie w Polsce mamy obecnie 4201 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem z Chin. 11 osób przebywa pod opieką lekarzy w Wałbrzychu. Do tej pory w całej Polsce z powodu wirusa zmarło 98 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 kwietnia 2020 14:03
`