Ile kosztuje basen ogrodowy?

13 marca 2024 10:28. Ile kosztuje basen ogrodowy? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Marzysz o orzeźwiających kąpielach w basenie w swoim ogrodzie? Zanim zamienisz swój ogród w letnią oazę relaksu, warto najpierw zastanowić się, czy lepiej zainwestować w wybudowanie basenu, czy wybrać gotowy model ogrodowy. W artykule przyjrzymy się temu, ile kosztuje basen ogrodowy w ziemi, przeanalizujemy alternatywne rozwiązanie oraz odpowiemy na wszelkie pytania, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Jak zrealizować marzenie o własnym basenie ogrodowym?

Własny basen ogrodowy to marzenie wielu osób, które chcą cieszyć się relaksującymi i orzeźwiającymi kąpielami w zaciszu własnej przestrzeni. Jednak zanim zamienimy je w rzeczywistość, pojawia się kluczowe pytanie: jak zrealizować to pragnienie? Istnieją dwie opcje. Pierwszą z nich jest budowa basenu ogrodowego. Druga — zakup rozkładanego modelu, który po każdym sezonie będzie składany. Decydującym czynnikiem w tym przypadku najczęściej jest cena basenów ogrodowych.

Jaki jest koszt basenu ogrodowego w ziemi?

Pierwszym rozwiązaniem, które poddamy szczegółowej analizie, jest budowa basenu. Koszt w tym przypadku jest zależny od wielu czynników, takich jak rodzaj materiału użytego do jego wykonania, rozmiar, sposób montażu oraz zastosowane dodatkowe wyposażenie.

REKLAMA

Wbudowane baseny ogrodowe można podzielić na różne rodzaje. Najpopularniejsze z nich to jednak te betonowe, poliestrowe oraz stalowe. Baseny betonowe, choć kosztowne w budowie, zapewniają trwałość i możliwość dostosowania kształtu do indywidualnych preferencji. Cena basenów ogrodowych poliestrowych jest zwykle niższa, ale mogą być one ograniczone pod względem dostępności kształtów i rozmiarów. Z kolei baseny stalowe są popularne ze względu na stosunkowo niski koszt, przy czym mogą być mniej trwałe niż baseny wykonane z innych materiałów.

Orientacyjnie to ile kosztuje basen ogrodowy w ziemi, może wobec tego wahać się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowo należy jednak doliczyć do tego ukryte koszty, takie jak przygotowanie terenu, systemy filtracji, ogrzewania wody oraz utrzymanie basenu, które mogą wpłynąć na ostateczny koszt inwestycji. To ile kosztuje utrzymanie basenu ogrodowego, zależy przede wszystkim od jego pojemności. Im większa niecka, tym będzie on wyższy.

Rozkładany basen ogrodowy, tańsza alternatywa dla basenów wbudowanych

Baseny ogrodowe rozkładane stanowią praktyczną alternatywę dla drogich basenów wbudowanych, pozwalając na cieszenie się przyjemnością kąpieli w ogródku bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych. Są one szybkie i łatwe w montażu. Ich mobilność pozwala na elastyczne korzystanie z przestrzeni ogrodowej, a także na łatwiejsze przenoszenie w przypadku zmiany miejsca zamieszkania. Co więcej, baseny rozkładane są zazwyczaj tańsze w zakupie i eksploatacji niż baseny wbudowane, co czyni je atrakcyjną opcją dla osób z ograniczonym budżetem.

W ofercie sklepu Intexmarket.pl znajdziesz wiele modeli basenów ogrodowych produkowanych przez markę Intex, które idealnie sprawdzają się jako alternatywa dla konstrukcji wbudowanych w ziemię. Oferowane są one w różnych rozmiarach i konfiguracjach, przez co z powodzeniem mogą zapewniać taką samą funkcjonalność jak klasyczne baseny w ogrodzie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że największy basen ogrodowy w ofercie tego sklepu to model INTEX 26374. Ma prawie 10 metrów długości, niemal 5 metrów szerokości oraz pojemność wynoszącą 54 tys. litrów. Dzięki temu nawet dorosłe osoby mogą w nim swobodnie pływać. Jego cena poniżej 6000 zł, w porównaniu z tym, ile kosztuje basen ogrodowy o takich samych parametrach, jeśli miałby być wybudowany, jest natomiast niezwykle atrakcyjna. Dodatkowo trzeba także wspomnieć, że wliczone są w nią także wszelkie niezbędne akcesoria dołączane do tego modelu w zestawie, co oznacza, że decydując się na jego zakup, nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście w Intexmarket znaleźć można także mniejsze, a co za tym idzie tańsze modele. Cena basenów ogrodowych, z których mogą korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli zaczyna się w nim już od kilkuset złotych.

Rozkładany basen ogrodowy czy wbudowany w ziemie, które rozwiązanie jest lepsze?

Wybór między rozkładanym basenem ogrodowym a basenem wbudowanym w ziemię może być trudny. Dlatego warto zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę własne potrzeby i preferencje — czy zależy nam na szybkim i łatwym montażu, mobilności czy trwałości i elegancji wbudowanego basenu. Warto również dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe, ponieważ baseny wbudowane są znacznie droższe w budowie i utrzymaniu niż rozkładane baseny ogrodowe. Istotne jest również rozważenie dostępnej przestrzeni w ogrodzie.

Wzięcie pod uwagę tych elementów, z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego rozwiązania, dzięki któremu marzenie o własnym basenie w ogrodzie stanie się rzeczywistością.

/Artykuł sponsorowany/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 13 marca 2024 10:28
`