Husarska. 10 mieszkań dla lekarzy i pielęgniarek

29 stycznia 2019 13:52. Nowo budowane w programie MieszkaniePlus bloki mieszkalne przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu. 18.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziesięć z dwudziestu mieszkań w bloku, który gmina Wałbrzych otrzymała od Banku Gospodarstwa Krajowego w zamian za przekazanie mu prawa własności działki, na którym budowane są bloki z programu Mieszkanie Plus zostanie przeznaczonych dla lekarzy i pielęgniarek, którzy zdecydują się zamieszkać i pracować w Wałbrzychu. Mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej:

– Dla pielęgniarek, szczególnie o takich specjalnościach, które są unikalne i wyjątkowo ważne, jak pielęgniarka anestezjologiczna czy instrumentariuszka mamy zaplanowane mieszkania. Podobnie zresztą jak dla lekarzy, którzy zgodzą się pracować u nas korzystając z dodatkowego benefitu, jakim jest pięknie wykończone mieszkanie komunalne.

Ilu lekarzy brakuje? Zdaniem Prezydenta w tej chwili sytuacje balansuje na dramatycznie cienkiej linii równowagi:

REKLAMA

– Brakuje pielęgniarek, brakuje lekarzy, są specjalności w których niedobór jest dramatyczny i nic nie wskazuje, że sytuacja się nagle poprawi. Ubytek lekarzy i pracowników służby zdrowia przez ostatnie lata 20 lat to tak duży, że będzie ciężko to odbudować. W Wałbrzychu chwilowo mamy sytuację zabezpieczoną praktycznie na każdym oddziale, ale często z zerową rezerwą. Gdyby kogoś zabrakło – z powodu choroby, wyjazdu, czy zmiany decyzji, gdzie chce pracować – natychmiast pojawią się kłopoty. Takich oddziałów, jak w każdym szpitalu, u nas jest kilka. Ale jest to problem systemowy, a nie problem naszego miasta, szpitala czy jednej przychodni.

Do dyspozycji lekarzy i pielęgniarek oddanych zostanie około 10 mieszkań od 35 do 55 m2.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 stycznia 2019 13:52
`