Dodano: 8 kwietnia 2021 10:21

Hradec Kralove. Czesi ogłosili amnestię dla posiadaczy nielegalnej broni. Na policję zgłosił się właściciel czołgu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Okazję do zgłoszenia nielegalnie posiadanej broni bez żadnych konsekwencji wykorzystał Czech, który policji w Hradcu Kralove zgłosił posiadanie samobieżnej haubicy i czołgu T 34/85. Mężczyzna chce jednak zachować sprzęt. Negocjuje z władzami w tej sprawie.

To była piąta, tego typu amnestia w Czechach, wprowadzona na pół roku. Do tej pory na policję trafiały jednak głównie granaty czy broń myśliwska.

Kiedy kręciliśmy wideo do amnestii broni, w którym użyliśmy wyolbrzymienia w postaci oddanego czołgu, nie mieliśmy pojęcia, że zainspirowało to opinię publiczną – komentuje na TT czeska policja.

REKLAMA

Obok czołgu T 34/85 na policję zgłoszone zostało działo samobieżne SD100. Obie maszyny przekazano w regionie Hradec Kralove. Obie mają zdekompletowany system uzbrojenia i nie są zdolne do walki. Jednak nie spełniają obecnych wymagań i nie mają odpowiedniej dokumentacji. Przekazujący chce w tej sprawie negocjować z władzami i zachować maszyny.

T 34/85 to radziecki czołg z okresu drugiej wojny światowej. Zbudowano ponad 40 tysięcy sztuk tej maszyny. Po wojnie produkowano je także w Czechosłowacji i Polsce. To właśnie czołg tego typu występował w serialu „Czterej pancerni i pies” w roli „Rudego”.

Akcja amnestii w Czechach – fot. użyczone / CZESKA POLICJA

Akcja amnestii w Czechach – fot. użyczone / CZESKA POLICJA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także