Dodano: 2 czerwca 2020 10:54

Hotel w Aqua Zdroju do oddania. Spółka szuka najemcy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Hotel w Aqua Zdroju do oddania. Spółka rozpoczęła poszukiwania najemcy będącego częścią obiektu hotelu. Jak mówi prezes spółki Piotr Rachwalski hotel i restauracja to komercyjne części kompleksu, których działalność nie jest refundowana przez miasto.

– To na razie nie jest oferta. Z uwagi na obecną sytuację szukamy różnych alternatywnych rozwiązań. – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Piotr Rachwalski, prezes Aqua Zdroju – Trudno znaleźć w gospodarce w Polsce przykład dobrego hotelu czy restauracji która jest prowadzona przez instytucję publiczną. Oczywiście wszystko zależy od warunków, Te będziemy dopiero określać i  wtedy z właścicielem przedyskutujemy dalszą strategię.

Dziś pusty, przed epidemią goszczący głównie sportowców hotel to 60 pokoi o standardzie raczej sportowym, goszczącym głównie obozy młodzieżowe i zgrupowania sportowe. Ambitnym celem jest zmiana profilu obiektu  na biznesowo-turystyczny. To wiąże się jednak z niezbędnymi inwestycjami.

REKLAMA

– Analiza pokazuje, że brakuje lepszych hoteli w okolicy i w tę stronę będziemy napewno szli. Sami też próbowaliśmy to robić, ale to są uwarunkowania finansowe – jako spółka musielibyśmy wziąć kredyt i zainwestować. Na to, póki co, nie mamy możliwości.

Zainteresowanie jest. Po ogłoszeniu oferty w internecie pojawiły się pierwsze sygnały od potencjalnych inwestorów. Do wynajęcia obiektu jeszcze jednak daleka droga.

Niewątpliwym atutem hotelu jest jego położenie i zaplecze sportowo-rekreacyjne. Bezpośrednia bliskość zalesionych terenów Chełmca, niemal centrum miasta, oraz znajdujący się pod jednym dachem basen, siłownia, sala sqash oraz centrum odnowy biologicznej tworzą doskonałe zaplecze turystyczne. Dlaczego więc spółka nie radzi sobie z utrzymaniem obiektu?

– Nie udaje się to, gdyż sam reżim zamówień publicznych i okolic związanych  z tym powoduje, ż ciężko jest utrzymać odpowiednią jakość. Przy tego typu  obiektach sprawdza si ta własność prywatna.

Hotel to nie jedyna część Aqua Zdroju, którą można wynająć na wyłączność. Między innymi można wynająć salę fitnes wraz z niezbędnymi do prowadzenia zajęć urządzeniami treningowymi. Ta oferta cieszy się sporym zainteresowaniem trenerów personalnych, którzy ze swoimi treningami wracają z sieci do realnego świata.

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także