Honorowi dla Województwa Dolnośląskiego. Wśród wyróżnionych Młodecka, Suchocki i Dobkiewicz

21 marca 2017 08:21. Alicja Mlodecka i Andrzej Dobkiewicz podczas uhonorowani odznaką Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. 20.03.2017 Wrocław. Fot. użyczone. Tekst źródło: http://www.umwd.dolnyslask.pl/

Tematy: 


W poniedziałek 20 marca odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Wyróżnienia otrzymało 31 jeden osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju naszego regionu. Odznaki wręczyli przedstawiciele Zarządu Województwa: Iwona Krawczyk, Ewa Mańkowska oraz Tadeusz Samborski oraz Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski.

Wśród uhonorowanych osób znalazły się dwie osoby z Wałbrzycha: Dyrektor wałbrzyskiego BWA Alicja Młodecka, u której doceniono ogromny wkład w rozwój i propagowanie kultury na Dolnym Śląsku oraz wybitny specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa prof. dr hab. n. med. Sławomir Suchocki za program opieki nad kobietami w fazie prenatalnej.

Srebrną odznaką za pracę na rzecz regionu i oraz jego popularyzację otrzymał także świdnicki dziennikarz Andrzej Dobkiewicz.

REKLAMA

Nie jest nagroda, tylko podziękowanie za to, że pasja tych ludzi jest nie do przecenienia – powiedział podczas uroczystości przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Paweł Wróblewski.

Złotą Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego zostało odznaczonych 10 osób, które angażowały się w rozwój oraz promowanie Województwa Dolnośląskiego w kraju i na świecie. Ponadto 21 osób otrzymało dziś Srebrną Odznakę, którą przyznaje się za zasługi dla rozwoju regionalnej lub lokalnej społeczności poprzez swoją pracę zawodową, działalność naukową lub społeczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 marca 2017 08:21
`