Honorowi dla Województwa Dolnośląskiego. Wśród wyróżnionych Młodecka, Suchocki i Dobkiewicz

21 marca 2017 08:21. Alicja Mlodecka i Andrzej Dobkiewicz podczas uhonorowani odznaką Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. 20.03.2017 Wrocław. Fot. użyczone. Tekst źródło: http://www.umwd.dolnyslask.pl/

Tematy: 


W poniedziałek 20 marca odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Wyróżnienia otrzymało 31 jeden osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju naszego regionu. Odznaki wręczyli przedstawiciele Zarządu Województwa: Iwona Krawczyk, Ewa Mańkowska oraz Tadeusz Samborski oraz Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski.

Wśród uhonorowanych osób znalazły się dwie osoby z Wałbrzycha: Dyrektor wałbrzyskiego BWA Alicja Młodecka, u której doceniono ogromny wkład w rozwój i propagowanie kultury na Dolnym Śląsku oraz wybitny specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa prof. dr hab. n. med. Sławomir Suchocki za program opieki nad kobietami w fazie prenatalnej.

Srebrną odznaką za pracę na rzecz regionu i oraz jego popularyzację otrzymał także świdnicki dziennikarz Andrzej Dobkiewicz.

Nie jest nagroda, tylko podziękowanie za to, że pasja tych ludzi jest nie do przecenienia – powiedział podczas uroczystości przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Paweł Wróblewski.

Złotą Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego zostało odznaczonych 10 osób, które angażowały się w rozwój oraz promowanie Województwa Dolnośląskiego w kraju i na świecie. Ponadto 21 osób otrzymało dziś Srebrną Odznakę, którą przyznaje się za zasługi dla rozwoju regionalnej lub lokalnej społeczności poprzez swoją pracę zawodową, działalność naukową lub społeczną.

Dodano: 21 marca 2017 08:21
`