Dodano: 15 października 2021 20:20

Harcówka. Remont restauracji na finiszu. To będzie miejsce z niesamowitym klimatem

Tematy: 


To ostatnia prosta prac związanych z remontem dolnej części schroniska PTTK Harcówka w Wałbrzychu. To tu jeszcze w tym roku działalność ma rozpocząć restauracja. Obiekt przeszedł kapitalny remont. Będą tu serwowane dania wywodzące się z kuchni śląskiej.

Do tej pory przy Harcówce działał jedynie taras, na którym spacerowicze mogli napić się zimnych napojów czy coś zjeść. Wkrótce ruszy restauracja, która będzie działać w dolnej części legendarnego schroniska.

Dzierżawcy czekają na ostatnie odbiory. Dopiero po nich dojdzie do oficjalnego otwarcia.

Kuchnia jest już gotowa. Magazyny czekają na wypełnienie jedzeniem. Sale są gotowe. Najważniejsze sprawy są zamknięte – mówi Andrzej Sawicki.

Obiekt przeszedł całkowitą metamorfozę. Odkryto cegłę z murem pruskim, pojawiło się nowe oświetlenie, nawiązujący do lat 20. i 30. bar.

Jedzeniem, które tu będzie serwowane chcemy się wyróżniać. Będzie to głównie kuchnia śląska, bo takiego jedzenia w Wałbrzychu nie ma – mówią dzierżawcy.

Restauracja ma nawiązywać do miejsca, które działało tu przed wojną. Obiekt wciąż ma być przyjazny dla wszystkich turystów.

Harcówka. Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015