Dodano: 21 lipca 2021 16:33

Gwałt na Piaskowej Górze. Dramatyczne sceny o 5 nad ranem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nawet 8 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Szczawna-Zdroju,  który w niedzielę nad ranem na Piaskowej Górze usiłował zgwałcić kobietę. Spłoszyli go przechodnie. Według ustaleń policji mężczyzna używając siły dotykał intymnych części ciała kobiety. Na jej krzyki i wezwania o pomoc zareagowali mieszkańcy osiedla, którzy przepłoszyli napastnika. Ten uciekł w stronę Podzamcza.

Wezwani na miejsce policjanci na podstawie zapisu miejskiego monitoringu i zeznań świadków ustalili tożsamość agresora. Został zatrzymany następnego dnia wieczorem, w swoim mieszkaniu przy ulicy Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Zebrany przez funkcjonariuszy, niebudzący wątpliwości materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu doprowadzenia kobiety przemocą do poddania się innej czynności seksualnej.

Na wniosek Sądu Rejonowego w Wałbrzychu niedoszły sprawca został osadzony w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie. Spędzi tam kolejne 3 miesiące. Za postawione zarzuty może usłyszeć wyrok nawet 8 lat więzienia.

REKLAMA

Fot. użyczone. KMP Wałbrzych

Fot. użyczone. KMP Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także