GUS: Wałbrzych w pierwszej trójce powiatów z największą liczbą przestępstw w odniesieniu do liczby mieszkańców

6 sierpnia 2019 20:03. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzych obok powiatu kołobrzeskiego i Nowego Sącza znalazł się w pierwszej trójce powiatów i miast na prawie powiatu, w których stwierdzono najwięcej przestępstw w odniesieniu do liczby mieszkańców – informuje Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego. Najlepiej w zestawieniu wypadł powiat kolbuszowski.

Dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny dotyczą przestępstw potwierdzonych przez policję w zakończonych postępowaniach przygotowawczych w pierwszym półroczu tego roku.

Najgorzej w zestawieniu wypadł Nowy Sącz, gdzie odnotowano 614 przypadków naruszenia prawa na 10 tysięcy mieszkańców. W drugim w zestawieniu powiecie kołobrzeskim odnotowano 419 przestępstw na 10 tysięcy mieszkańców. Trzecie miejsce, jak wylicza GUS, zajął Wałbrzych z 356 przestępstwami na 10 tysięcy mieszkańców.

REKLAMA

Na drugim biegunie listy znajduje się powiaty kolbuszowski, rzeszowski czy strzyżowski, gdzie odnotowano średnio około 30 przestępstw na 10 tysięcy mieszkańców.

Analizie poddano 380 powiatów, w tym 66 miast na prawach powiatu. W całym kraju, jak informuje Portal Samorządowy PAP, doszło w tym czasie do ponad 423 tysięcy przestępstw.

Z informacji podawanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w zestawieniu wzięto pod uwagę przestępstwa stwierdzone, czyli takie, które zostało potwierdzone w zakończonym postępowaniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 sierpnia 2019 20:03
`