Grzegorz Macko „jedynką” na wałbrzyskich listach PiS do Sejmiku Dolnoślaskiego

9 marca 2024 11:02. Grzegorz Macko. Wicemarszałek województwa dolnośląskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Grzegorz Macko będzie otwierał listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Dolnośląskiego z regionu wałbrzyskiego. W Dzierżoniowie przedstawiono plany PiS na nadchodzące wybory samorządowe. Dzisiejszy wicemarszałek województwa dolnośląskiego został wałbrzyską jedynką  w wyborach do Sejmiku, druga na liście znalazła się pochodząca ze Świebodzic Ewelina Szydłowska-Kędziera. Jak powiedział Michał Dworczyk, który przedstawiał kandydatów, w Sejmiku PiS będzie starało się zachować swoiste status quo

– Jesteśmy realistami, liczymy na wynik taki, który pozwoli zbudować klub, będący poważną siłą, mogącą wejść w koalicję. A z kim? To zobaczymy po wyborach. Tutaj muszą rozstrzygnąć mieszkańcy Dolnego Śląska jaki bedzie rozkład mandatów w Sejmiku Dolnośląskim. – to właśnie Michał Dworczyk. 

A przy okazji list do Sejmiku Prawi i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów na burmistrzów w Dzierżoniowie i Bielawie – tu odpowiednio kandydatami zostali Jarosław Kresa – były wicewojewoda Dolnośląski oraz Adrian Darasz .To właśnie jego kandydatura jest szczególnie ciekawa, bo to pierwszy raz w historii, kiedy PiS wystawia w Bielawie własnego  kandydata.

REKLAMA

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Do sejmiku województwa Dolnośląskiego wybierzemy 36 radnych, którzy między sobą wybiorą zarząd i marszałka województwa.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 marca 2024 11:02
`