Gry integracyjne dla firm – klucz do współpracy i efektywności

18 marca 2024 10:44. Gry integracyjne dla firm - klucz do współpracy i efektywności. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Gry integracyjne to świetny sposób na to, żeby zapoznać ze sobą współpracowników czy pogłębić relacje między nimi. Jeśli stosunki w firmie są dość napięte, co jest lepszym sposobem na ich rozluźnienie niż udział w grze integracyjnej? Wspólne rozwiązywanie zagadek i przeżycie czegoś niezwykłego sprawi, że pracownicy poznają się lepiej.

Na czym polegają gry integracyjne?

Gry integracyjne to gotowe scenariusze pełne zagadek, wyzwań i różnorodnych zadań, podczas których członkowie zespołów integrują się ze sobą.  Rozgrywki tego typu mogą odbywać się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Często są podobne do popularnych telewizyjnych formatów. To sposób, aby uczestnicy poczuli dreszczyk emocji i nauczyli się współpracować. Rozwiązując zadania na logiczne myślenie, dyskutując i negocjując, na pewno zacieśnią relacje między sobą.

Są też gry, które rozgrywają się na zewnątrz. Wtedy uczestnicy mają szansę nie tylko na integrację, ale i stworzenie wspomnień na całe życie. Poznają nowe tereny i biorą udział w emocjonującej rywalizacji. Często okazuje się, że przygoda czeka na nich tuż za rogiem. Mają szansę, by spojrzeć na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy. Do takich scenariuszy należy m. in. Misja Kraków czy Misja Sobótka, organizowane przez Ekspedycję Express. Są i takie gry, które pozwalają uczestnikom poznać zupełnie inne miejsca, niedostępne na co dzień dla turystów. Takim scenariuszem jest np. gra Podziemia Kopalni Złota.

REKLAMA

Gry terenowe – integracja na wyższym poziomie

Budowanie zgranego zespołu może okazać się nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzi team building. Warto postawić na takie zadania, które dostarczą uczestnikom przede wszystkim świetnej rozrywki. W atmosferze odkrywania nowych miejsc czy pokonywania wyzwań łatwiej się zintegrować. Udział w grze musi sprawiać współpracownikom radość, być przyjemnością. Podczas rozgrywki zespół podzieli się na mniejsze grupy, które będą ze sobą rywalizować. Dzięki temu uczestnicy będą mieli szansę lepiej się poznać. Aby wygrać, będą musieli ze sobą współpracować, a także dyskutować i negocjować. A to umiejętności, które bardzo często przydają się w pracy. Przećwiczenie ich w grze terenowej z pewnością ułatwi zastosowanie w środowisku pracowniczym.

Udział w grze integracyjnej to także świetny sposób na nawiązanie znajomości. Poznając innych członków drużyn, jest szansa na to, by dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy, które często wykraczają poza zakres pracy. Kto wie, może w ten sposób powstaną piękne przyjaźnie? Dzięki wspólnemu rozwiązywaniu zagadek można poznać swoje słabe i mocne strony. Ten ciekawy sposób na integrację może być również początkiem budowania większej pewności siebie czy zauważania i prezentowania swoich zalet. W ten sposób wyrabia się poczucie własnej wartości.

Gry integracyjne dla firm – klucz do współpracy i efektywności. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany

Klucz do udanej współpracy

Udział w grze terenowej to klucz do stworzenia efektywnego i produktywnego zespołu. Pracownicy, którzy dobrze się znają, potrafią lepiej ze sobą współpracować. Ze względu na to, że drużyny w grze są małe, a nagroda kusząca, uczestnicy muszą podzielić obowiązki tak, by praca ich zespołu przynosiła jak najlepsze rezultaty. Dzięki temu będą mieć większą szansę na wygraną. W każdym z nich pojawi się chęć rywalizacji i duch odkrywcy. Gry integracyjne, zarówno terenowe, jak i odbywające się wewnątrz, to przede wszystkim niezapomniana przygoda i sposób na rozluźnienie napiętych stosunków w firmie, czy też wdrożenie do zespołu nowych pracowników.

Wybierając firmę, której chcemy zlecić organizację takiej gry, warto zwrócić uwagę na doświadczenie. Ekspedycja Express to zespół, który zadba o każdy aspekt gry integracyjnej. Od scenariusza po wykonanie i szczegóły. Będzie czuwał nad każdym elementem rozgrywki, służył pomocą uczestnikom i rozjaśniał wątpliwości. Firmę cechuje indywidualne podejście do klienta i pasja do tworzenia rozrywki dobrej jakości. Ich gry, takie jak Misja Sobótka, Sabotażysta czy Las Zbrodni przyciągają coraz więcej chętnych. To specjaliści od dobrej zabawy, którzy zapewnią firmie integrację i rozrywkę.

/Artykuł sponsorowany/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 18 marca 2024 10:44
`