Dodano: 17 kwietnia 2023 08:17

Grupa przestępcza fałszująca faktury rozbita. Siedem osób zatrzymanych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała siedem osób, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej fałszującej faktury. W ocenie KAS budżet państwa stracił 30 mln złotych! Zatrzymane osoby to czterej współwłaściciele spółki, dwaj prezesi spółek fasadowych – obcokrajowiec i bezdomny, oraz księgowa. Grupa przestępcza miała stworzyć sieć firm transportowych, tworzących „puste” faktury.

– Dzięki współpracy dolnośląskiej KAS i Dolnośląskiego Pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej we Wrocławiu postawiono zarzuty 7 osobom – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Grupa stworzyła sieć firm transportowych, które wystawiały i wprowadzały do obiegu gospodarczego „puste” faktury. Te dokumentowały fikcyjne transakcje.

REKLAMA

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS zabezpieczyli majątek podejrzanych, w tym gotówkę, pojazdy, nieruchomości oraz środki na rachunkach bankowych o wartości blisko 26 mln zł – czytamy w komunikacie KAS.

Podejrzanym grozi kara od pięciu do dwudziestu pięciu lat więzienia. Sześć osób z siedmiu zatrzymanych decyzją sądu aresztowano na trzy miesiące. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Siedem osób zatrzymanych fot. materiały prasowe

Grupa przestępcza fałszująca faktury rozbita. Siedem osób zatrzymanych. Straty państwa to nawet 30 mln złotych

Grupa przestępcza fałszująca faktury rozbita. Siedem osób zatrzymanych fot. materiały prasowe

Siedem osób zatrzymanych fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Grupa przestępcza fałszująca faktury rozbita. Siedem osób zatrzymanych. Straty państwa to nawet 30 mln złotych

Siedem osób zatrzymanych fot. materiały prasowe

 

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) to centralny organ administracji skarbowej w Polsce, odpowiedzialny za pobór podatków, opłat i innych należności publicznych.

Do zadań Krajowej Administracji Skarbowej należą m.in.: prowadzenie ewidencji podatników i płatników, ale także kontroli podatkowej i celnej. KAS odpowiada również za windykację należności publicznych oraz udzielanie interpretacji przepisów podatkowych. KAS zajmuje się ochroną interesów Skarbu Państwa w zakresie podatków i cła, a także działa na rzecz zapobiegania i zwalczania oszustw podatkowych.

**

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficjalnym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także