Dodano: 23 października 2023 13:04

Grupa przestępcza działająca na terenie Polski, Czech i Niemiec rozbita przez policję

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policja Dolnośląska rozbiła grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami pojazdów na terenie Polski, Czech i Niemiec. Kilka osób zostało zatrzymanych, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej na terenie naszego województwa, współpracując m.in. z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z KWP we Wrocławiu oraz Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut i zatrzymali jej lidera oraz jego kilku najbliższych współpracowników. Działania te były efektem intensywnej i kilkumiesięcznej pracy policjantów, kiedy to prowadzili różnego rodzaju ustalenia oraz czynności operacyjne– informuje Dolnośląska Policja

Policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 26 do 63 lat. Zabezpieczyli sto przedmiotów pochodzących z przestępstw. Mężczyźni zajmowali się kradzieżami pojazdów osobowych o znacznej wartości oraz samochodów dostawczych. Samochody pochodziły z terenów Polski, Czech i Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt służący do kradzieży aut, urządzenia zagłuszające sygnał pozwalający na ich szybkie namierzenie, a także amunicję do broni palnej, przedmioty przypominające broń, telefony komórkowe i pieniądze.

REKLAMA

–Na bazie zgromadzonego przez policję i prokuraturę materiału dowodowego, sąd podjął już decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 63-latka, który z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu i kierował grupą. Na tę decyzję niewątpliwie wpłynął też fakt, że mężczyzna ten w ciągu ostatnich lat był wielokrotnie zatrzymywany przez funkcjonariuszy za czyny związane z przestępczością samochodową. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast pozostałe osoby zatrzymane usłyszały zarzuty m.in. za kradzieże pojazdów oraz paserstwo– informuje policja.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

fot. użyczone Dolnośląska Policja

fot. użyczone Dolnośląska Policja

fot. użyczone Dolnośląska Policja

fot. użyczone Dolnośląska Policja

fot. użyczone Dolnośląska Policja

fot. użyczone Dolnośląska Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także