Dodano: 26 sierpnia 2020 11:11

Groźny karambol w Świebodzicach. Jeden z uczestników zabrany śmigłowcem do szpitala

Tematy: 


Dwie osoby ranne, reanimowany kierowca zabrany śmigłowcem LPR do szpitala, zniszczone 3 auta, zablokowany ruch na drodze krajowej DK34 do i z Jeleniej Góry. To wynik wypadku, do jakiego doszło dziś rano w Świebodzicach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i ciężarówka.

Do zdarzenia doszło po godzinie 9 rano. W tej chwili na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora, która ustala okoliczności zdarzenia. Obraz rozbitych samochodów mrozi krew w żyłach.

– Trzeba pamiętać, że w przypadku zderzenia z samochodami ciężarowymi, szczególnie tymi przewożącymi na naczepach ładunki, których waga dochodzi do 20 ton to właśnie ona powoduje tak drastyczny obraz tego zdarzenia. Samochody osobowe są zdeformowane w znaczny sposób w odróżnieniu od samochodu ciężarowego, który zniszczony jest w dużo mniejszym stopniu i jest bezpieczniejszy dla kierującego nim kierowcy. – powiedział Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji. 

Policja zablokowała drogę krajową nr 34. Kierowcy kierowani są objazdami prowadzącymi drogami lokalnymi. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej jeszcze godzinę.

 

Wypdek na ulicy Jeleniogórskiej w Świebodzicach.. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015