Groźnie na rzekach. W całym regionie ostrzeżenia, miejscami najwyższe alerty! Wciąż ma padać

21 sierpnia 2022 11:39. Strzelce, powiat świdnicki. Woda wylała na drogę, wiele podwórek zalanych. fot. Dziennik Wałbrzych

Po trwających od wczoraj opadach deszczu niemal w całym regionie wydane zostały ostrzeżenia hydrologiczne. Na przeważającej części Dolnego Śląska to ostrzeżenia pierwszego stopnia przed wzrostami stanu wód w rzekach. Najwyższy alert, trzeciego stopnia obowiązuje w rejonie rzeki Bystrzycy!

Ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla zlewni Bystrzycy Górnej do zbiornika Mietków oraz Bystrzycy od zbiornika w Lubachowie do zbiornika w Mietkowie.

W wyniku spływu wód opadowych na Piławie stan wody będzie gwałtownie podnosić się powyżej stanów alarmowych. Stan alarmowy może być również przekroczony w Kraskowie na Bystrzycy – informuje IMGW.

Oba ostrzeżenia obowiązują do dzisiejszego wieczora.

Na znacznej części Dolnego Śląska obowiązuje także ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Te mogą występować do jutrzejszego południa.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm – ostrzega IMGW.

Dodano: 21 sierpnia 2022 11:39

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

`