Gramy z WOŚP! 20 lat temu sprzęt pomógł mi, później moim dzieciom, przyznaje nasza czytelniczka

29 stycznia 2021 09:02. Dr Jacek Sokołowski prezentuje nowoczesny ultrasonograf – jedno z najkosztownieszych urządzeń wśród sprzętu do leczenia noworodków, zakupiony przez Fundację WOŚP dla oddziału dziecięcego i neonatologii Szpitala im. dra Sokołowskiego w Wałbrzychu. 7.01.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pierwszy kontakt ze sprzętem Jurka Owsiaka miałam ponad dwadzieścia lat temu. Po bardzo ciężkiej operacji kręgosłupa mogłam regenerować się na łóżku kupionych przez WOŚP – przyznaje nasza czytelniczka. Później sprzęt z charakterystycznymi serduszkami pomagał jej dzieciom. – Do momenty, kiedy akcja będzie, ja będę wrzucała do puszki – zapewnia pani Joanna.

Adres eSkarbobki WOŚP Dziennika WałbrzychKLIKNIJ TUTAJ

Nasza czytelniczka przyznaje, że różnica pomiędzy sprzętem kupionym przez WOŚP, a tym dostępnym wcześniej w szpitalu była duża.

REKLAMA

Leżałam w tym szpitalu ponad cztery miesiące, więc miało to bardzo duże znaczenie – dodaje pani Joanna.

Kolejny raz na sprzęt z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wałbrzyszanka trafiła po urodzeniu dzieci. Maluchy korzystały z badań słuchu, które było prowadzone za pomocą sprzętu kupionego przez fundację. Pomocne okazały się także inkubatory.

Człowiek czuje się bezpiecznie w szpitalu, kiedy ma dostęp do najnowszego sprzętu i najnowszych terapii. Ja myślę, że do momentu, kiedy akcja WOŚP będzie, ja będę wrzucała do puszki i będę się angażować – dodaje pani Joanna.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. W tym roku postanowiliśmy się bezpośrednio zaangażował w finał i uruchomiliśmy eSkarbonkę. Liczy się każda złotówka, która później trafi na zakup sprzętu i pomoc najmłodszym pacjentom.

Do naszej skarbonki mogą wpłacać internauci na całym świecie. Adres eSkarbobki WOŚP Dziennika WałbrzychKLIKNIJ TUTAJ

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 stycznia 2021 09:02
`