Dodano: 5 lutego 2021 18:28

Gościniec Solicki otwarty. Na miejscu sanepid i duże siły policji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pracownicy Sanepidu i kilkunastu policjantów interweniowało dziś wieczorem w otwartym, choć nie pozwalają na to obostrzenia wprowadzone przez rząd, Gościńcu Solickim w Szczawnie-Zdroju. Wewnątrz doszło do kłótni i przepychanek. Policja wylegitymowała kilkunastu klientów restauracji.

Gościniec Solicki został otwarty wbrew obowiązującym przepisom pandemicznym. Niemal natychmiast na miejscu pojawili się tam pracownicy wałbrzyskiego Sanepidu, którzy w asyście kilkunastu policjantów weszli do lokalu. Wewnątrz doszło do burzliwej wymiany zdań. Policja legitymowała osoby, które znajdowały się w lokalu.

Przypomnijmy, rząd ogłosił dziś decyzje związane z luzowaniem obostrzeń w gospodarce. Od 12 lutego działalność wznowią hotele, stoki narciarskie, kina czy teatry. W hotelach czy teatrach goście będą mieli do dyspozycji jednak jedynie połowę dostępnych miejsc.

REKLAMA

Rząd wciąż nie zgodził się na uruchomienie normalnej działalności w restauracjach, nawet w reżimie sanitarnym. Lokale gastronomiczne wciąż mogą działać tylko na wynos. Wielu przedsiębiorców przyznaje, że ich biznesu są już na skraju wytrzymałości. Wielu już kilka dni temu zapowiadało otwarcie lokali. Dziś do grona takich firm dołączył Gościniec Solicki w Szczawnie-Zdroju.

Fot. użyczona

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także