Dodano: 24 lutego 2020 14:58

Góry Sowie pod nadzorem policji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kilkunastu policjantów z powiatu patrolowało w weekend główne drogi, place parkingowe i dukty leśne w Górach Sowich. Funkcjoinariuszy z powiatów kłodzkiego i dzierżoniowskiego wsparli ich koledzy z komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu i straż leśna.

Wzmożone kontrole są wynikiem sygnałów dotyczących nielegalnych wyścigów na drogach, oraz rozjeżdżania motocyklami i quadami szlaków górskich i lasów. Policja z Dzierżoniowa i Kłodzka przeprowadziła działania mające na celu wyeliminowanie tego procederu. Policjanci uzyskali wsparcie z Komendy Wojewódzkiej Policji. W czynnościach wzięli udział również funkcjonariusze Straży Leśnej.

Działania prowadzone były dwukierunkowo. Po pierwsze rozpoznawano miejsca gdzie może dochodzić do grupowania osób prowadzących nielegalny proceder, po drugie prewencyjnie patrolowano szlaki i trakty leśne, aby móc reagować w przypadku ujawniania pojazdów poruszających się tam bez uprawnienia.

REKLAMA

Policjanci wraz z Strażnikami Leśnymi patrolowali tereny leśne przy wykorzystaniu samochodów, quadów i pieszo.

Jak powiedział Marin Ząbek, rzecznik dzierżoniowskiej policji, akcja będzie powtarzana tak, by jak najbardziej utrudnić organizowanie nielegalnych jazd offroadowych i wyścigów górskimi szosami.

Policjanci w Górach Sowich. Fot użyczona / KPP Dzierżoniów

Policjanci w Górach Sowich. Fot użyczona / KPP Dzierżoniów

Policjanci w Górach Sowich. Fot użyczona / KPP Dzierżoniów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także