Dodano: 27 kwietnia 2022 10:54

Góry dostępne dla niepełnosprawnych. Specjalny wózek trafił do Andrzejówki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do schroniska PTTK Andrzejówka trafił specjalny wózek biegowy, z którego mogą korzystać niepełnosprawni wybierający się na szlak. Wózek dostępny jest za darmo. Andrzej Sawicki, dzierżawca schroniska zapewnia, że jego pracownicy podpowiedzą, gdzie warto iść, a w planach jest wyznaczenie specjalnych tras dostępnych dla takiego sprzętu.

Specjalne wózki trafiły do czterech miejsc na Dolnym Śląsku. To efekt współpracy Fundacji Biegaj dla Zdrowia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. To specjalny, trójkołowy sprzęt, na którym osoba niepełnosprawna może wjechać na szlak.

To jest taki pierwszy krok do tego, żeby niepełnosprawni mogli zwiedzać nasze tereny. Góry Suche są uważane za takie trudne góry jeżeli chodzi o szlaki, ale na szczęście mamy też dużo szlaków rowerowych i one też przebiegają przez fajne tereny. Te osoby niepełnosprawne takim wózkiem mogą się poruszać i zobaczyć fajne miejsca – mówi Andrzej Sawicki, dzierżawca schroniska PTTK Andrzejówka.

REKLAMA

Sawicki przyznaje, że w planach jest także wyznaczenie specjalnych tras na sezon letni. Takie odcinki, które będą łatwe do pokonania przy użyciu specjalnego wózka będą wskazywane osobom, które chcą z niego korzystać.

Wózek można wypożyczyć za darmo. Oczywiście wcześniej warto zgłosić się do schroniska. Najlepiej pisać na adresy mailowe Andrzejówki dostępne na stronach schroniska.

Wózek podejrzewam, że będzie rezerwowany na kilka godzin, na cały dzień. Z naszej strony dokładamy albo przewodnika, albo taki plan dla osoby, która chciała by wędrować z wózkiem – dodaje Sawicki.

Pozostałe trzy wózki dostępne są w: Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim, Hotel Naturum w miejscowości Ruda Sułowska oraz Wilczyckim Klubie Sportowym.

Fot. FB Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Fot. FB Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Fot. FB Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także