Górskie gminy na Dolnym Śląsku niemal tak samo popularne, jak kurorty w Tatrach. Zimą odwiedziło je ponad 2 mln turystów!

27 kwietnia 2022 10:40. Stok Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. Setki saneczkarzy podczas święta Trzech Króli. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śmiało można powiedzieć, że za górskimi gminami z Dolnego Śląska udany sezon zimowy. Od połowy grudnia do końca lutego takie miejscowości odwiedziło ponad dwa miliony dwieście tysięcy osób i jest to wynik tylko o osiem procent gorszy od tego sprzed pandemii. Gigantyczny spadek górskie kurorty odnotowały jednak rok temu w czasie pandemii. Wówczas turystów w górach było o ponad siedemdziesiąt procent.

Tegoroczny wynik sezonu zimowego napawa optymizmem. Jak wynika z danych Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej przed pandemią gminy górskie w naszym regionie odwiedzało blisko 2,5 miliona turystów. W tym roku odnotowano ponad 2,2 mln gości.

Mowa o wszystkich turystach, czyli zarówno tych, którzy odwiedzali górskie gminy tylko na jeden dzień, jak i tych, którzy w górach spędzali kilka dni.

REKLAMA

Drastyczny spadek odnotowano w czasie pandemii. Rok temu górskie gminy odwiedziło zaledwie ponad 600 tysięcy gości. Dziś na szczęście można mówić o powolnym powrocie do normalności.

Co ciekawe, popularność gmin górskich na Dolnym Śląsku jest niemal taka sama jak popularność górskich gmin w Małopolsce. Wśród turystów, którzy jechali w góry, aż 40 procent wybrało właśnie Dolny Śląsk.

Statystyki pokazują także, że turyści z Polski coraz chętniej przyjeżdżają w góry na dłużej. Średni pobyt wydłużył się statystycznie aż o trzy czy nawet cztery dni.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 kwietnia 2022 10:40
`