Górnik Wałbrzych rezygnuje z 4 ligi. Co z młodzieżą?

17 lipca 2019 18:02. Napis Górnik na krzesełkach nieczynnej trybuny stadionu 1000-lecia przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Informacja o wycofaniu klubu z rozgrywek seniorskich o mistrzostwo 4 ligi trafiła do Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wczoraj. Klub swoją decyzję tłumaczy sytuacją finansową. Grupy młodzieżowe wciąż mają jednak działać. Jak długo? Tego nie wiadomo. Decyzje o przyszłości klubu mogą zapaść w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, miasto wstrzymało kolejną transzę dotacji dla piłkarzy, po tym, jak ze swoich funkcji zrezygnowali członkowie zarządu klubu. Mowa o 90 tysiącach złotych, które zdaniem kibiców pomogły by w przetrwaniu klubu.

Sytuacja może zostać rozwiązana pod koniec przyszłego tygodnia. W piątek ma dojść do próby powołania nowego zarządu. Niewykluczone, że w jego skład wejdą osoby, które reprezentowały klub już wcześniej. Wówczas działacze Górnika liczą na odblokowanie dotacji przez miasto.

REKLAMA

Przyszłość Górnika Wałbrzych wciąż stoi jednak pod znakiem zapytania. Po wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek 4 ligi nie wiadomo czy piłkarze zagrają nawet na niższym szczeblu. Nie wiadomo także co będzie z młodzieżą, bowiem w klubie może zabraknąć także środków na wynajmowanie obiektów do treningów.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lipca 2019 18:02
`