Dodano: 11 maja 2022 19:49

Górnik Trans.eu w finale Play off!!!! Wygrywamy piąty mecz z Kotwicą Kołobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Po dwóch dość słabych kwartach w wykonaniu Górnika w trzeciej podopieczni trenera Grudniewskiego ruszyli do walki. Nie tylko odrobili kilkupunktową stratę – dołożyli aż 12 punktów przewagi nad kołobrzeżanami. Kotwica za wszelką cenę szukała w III kwarcie punktów – bezskutecznie i trzecią kwartę Górnik Trans.eu wygrał aż 12 punktami 32:20.

Początek czwartej kwarty piątego, ostatecznego spotkania półfinałowej rundy Kotwica wydawała się przespać. Górnicy rozpoczęli fantastyczną akcją za 2 punkty Jakubczyka i koszykarze z Wałbrzycha powiększyli przewagę do 10 punktów. W tym momencie oglądająca mecz na stojąco publiczność, która szczelnie wypełniła halę przy ulicy Ratuszowej  była niemal pewna awansu swoich ulubieńców do finałów play off-u. Jeśli wałbrzyszanom udałoby się dowieźć zwycięstwo do końcowej syreny mieliby finał w kieszeni.

Środek ostatniej ćwiartki to dość niemrawa gra obu, zmęczonych już 4 spotkaniami drużyn. Oglądaliśmy sporo błędów i nieudanych akcji z obu stron. Kotwica mozolnie odrabiała straty. Na 5 minut przed końcem spotkania zmniejszyła jednak straty o 4 punkty. Na 3 minuty przed końcem różnica wynosiła już tylko 3 pkt. Ostatnich 120 sekund to prawdziwy szał! Trwała już w zasadzie akcja za akcję, punkt za punkt. Obie drużyny różniły już tylko dwa punkty. Nie udało się jednak odrobić strat, Górnik Trans.eu wygrał mecz i już w najbliższą sobotę zmierzy się w pierwszym meczu finałowym z Sokołem Łańcut!