Dodano: 23 stycznia 2019 20:35

Górnik Trans.eu niespodziewanie pokonuje WKK Wrocław

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Trudno uwierzyć, że drużyna, która punktualnie o godzinie 19 rozpoczęła mecz z zajmującym 5. miejsce w tabeli to ta sama drużyna, którą oglądaliśmy przez ostatnich kilka spotkań. Górnik na spotkanie z WKK wyszedł zmobilizowany, skoncentrowany i przede wszystkim pewny siebie. Pewności było tak dużo, że pierwszą kwartę Górnik grał „do jednego kosza”. Bezradni i nieskuteczni wrocławianie nie potrafili stawić czoła górnikom, przegrali pierwszą kwartę 26:13 i połowę meczu 47:22. Ta część spotkania należała do Huberta Kruszczyńskiego (18 pkt) i Piotra Niedźwiedzkiego (14 pkt). W porównaniu z poprzednimi spotkaniami poprawiła się skuteczność rzutów za 3 punkty – co drugi rzut wałbrzyszan był celny.

Druga połowa spotkania wyglądała podobnie – jedynie w czwartej kwarcie Górnik, rozzuchwalony zwycięstwem, odpuścił gościom, którzy próbowali odrobić chociaż część strat, jakie ponieśli w poprzednich częściach spotkania. Na szczęście 10 minut to zbyt mało, żeby odrobić 35 punktów, jakie dzieliło obie drużyny po 3 kwarcie (22:12) i Górnik Trans.eu pewnie wygrał cały mecz 82:51

.Mecz o mistrzostwo I ligi koszykówki mężczyzn Górnik Trans.eu vs WKK Wrocław. 23.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych