Górale na start. Przed nami weekend stojący pod znakiem Cross Country MTB

16 czerwca 2016 14:50. 16.06.2016 Wałbrzych Zawodnik testujący nowo wybudowany fragment trasy MTB w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Prawie 430 zawodników z ośmiu krajów stanie na starcie kolejnej edycji Górali na Start – organizowanego od 2006 roku międzynarodowego wyścigu wpisanego do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, a jednocześnie Pucharu Polski oraz Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku zawody odbędą się na zupełnie nowej trasie, wybudowanej w malowniczych przestrzeniach Parku Sobieskiego.

Dwa dni zawodów

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa dwudniowe wyścigi, w których będą rywalizować dzieci, amatorzy oraz oczywiście profesjonalni kolarze.

REKLAMA

Pierwszy dzień zawodów w całości przeznaczony będzie dla amatorów. Trasa została przygotowana w sposób umożliwiający jej pokonanie już najmłodszym kolarzom. Organizatorzy przewidują udział ok 200 zawodników-amatorów.

W niedzielę o Puchar Polski w ramach wyścigu UCI będą walczyć zawodnicy i zawodniczki z licencją od młodzika do elity. Swój udział w zawodach zapowiedzieli licencjonowani zawodnicy z aż 8 krajów: Szwajcarii, Izraela, Czech, Belgii i Francji, Finlandii, Polski i Ukrainy. Na starcie zobaczymy m.in. aktualnego wice mistrza Europy Fabiana Gigera ze Szwajcarii, startującego razem z Mają Włoszczowską w barwach polskiej grupy Kross Racing Team, Bartłomieja Wawaka – reprezentanta Polski i startującego w barwach Klubu Kolarskiego Wałbrzych Superior – Filipa Heltę.

Zupełnie nowa trasa

Trasa w Parku Sobieskiego, zbudowana została w głównej mierze przez wolontariuszy i sympatyków MTB sfinansowana została ze środków Funduszu Toyoty. Wartość inwestycji to 15 385 zł, z czego 12 309 zł dofinansowano ze środków Funduszu. Będzie miała charakter całoroczny, będzie oznakowana i dostępna dla wszystkich chętnych bez ograniczeń.

Nowością w tym roku będzie specjalnie zorganizowana strefa kibica – wydzielone miejsce w najciekawszym miejscu trasy. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie, komentarz spikera, muzykę i konkursy dla kibiców.

Zapraszamy wszystkich sympatyków kolarstwa na oficjalne otwarcie trasy pod halę lekkoatletyczną Górnika na ulicy Chopina w sobotę o godzinie 12.00 Zapisy do wyścigów rozpoczną się w hali od godziny 10.30.

 

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 czerwca 2016 14:50
`