Dodano: 27 czerwca 2023 12:40

Góra śmieci wyrzuconych pod Chełmcem. To dzieło wałbrzyszanina

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Straży miejskiej z Boguszowa-Gorc udało się ustalić tożsamość osoby, która kilka dni temu porzuciła kilkadziesiąt kilogramów śmieci przy drodze prowadzącej na Chełmiec. Strażnicy całą sytuację opisali w mediach społecznościowych.

O tym, że na drodze na Chełmiec leży cała sterta śmieci pierwsi informowali turyści i biegacze, korzystający z tej bardzo popularnej trasy. Zdjęcia i informacje o dzikim wysypisku pojawiły się w sieci już w połowie czerwca. Znaleziskiem zainteresowali się strażnicy miejscy z Boguszowa-Gorc. Namierzenie sprawcy nie zajęło im wiele czasu:

– Podrzucone na teren Boguszowa-Gorc odpady pochodziły z Wałbrzycha. Wobec 33-letniego mężczyzny, sprawcy wyrzucenia odpadów zastosowano postępowanie mandatowe w kwocie odpowiadającej takim wykroczeniom. Jednocześnie strażnicy miejscy wydali mężczyźnie pisemne polecenie usunięcia odpadów z natychmiastowym terminem realizacji. – napisali strażnicy miejscy z Boguszowa.

REKLAMA

Już dzień później na profilu straży miejskiej pojawiła się informacja, że śmieci zostały usunięte. Sprawca nie uniknął jednak kary. Porzucenie śmieci w lesie kosztowało go dużo więcej, niż wywiezienie ich samochodem do jednego z dwóch wałbrzyskich PSZOKów.

Fot. źródło: SM Boguszów-Gorce

Fot. źródło: SM Boguszów-Gorce

Fot. źródło: SM Boguszów-Gorce

Fot. źródło: SM Boguszów-Gorce

Fot. źródło: SM Boguszów-Gorce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także