GOPR odzyskał skradzioną kurtkę. Turysta, który ją zabrał… odesłał ją z listem

22 grudnia 2021 08:13. Infografika. Źródło fot.: GOPR Karkonosze, Facebook

Tematy: 


Do ratowników karkonoskiej grupy GOPR wróciła kurtka, którą na początku grudnia zabrał jeden z turystów. Ratownicy pomogli wówczas mężczyźnie, gdy ten w samych szortach wszedł na Śnieżkę i miał problemy. Jeden z ratowników pożyczył wówczas turyście kurtkę, ten z nią odjechał. Po kilku tygodniach kurtka z listem z przeprosinami wróciła do właściciela.

Przypomnijmy, na początku grudnia ratownicy karkonoskiej grupy GOPR pomogli mężczyźnie, który w szortach chciał wejść na Śnieżkę. Turysta był skrajnie wyziębiony. Jeden z ratowników udostępnił mu swoją kurtkę. Mężczyzna został zwieziony z gór. Miał iść do auta, przebrać się w swoje ubrania i wrócić z kurtką… tak się jednak nie stało.

Ratownicy o sprawie zawiadomili policję. Na mediach społecznościowych opublikowali apel.

REKLAMA

Drogi Turysto, wiemy, że możesz być jeszcze w szoku. Wciąż wierzymy, że to przypadek i wynika hmm… roztargnienia? Jednak prosimy o zwrot kurtki, jest to element wyposażenia ratowniczego, oznaczony emblematami GOPR, niezbędny do pracy, w ciężkich zimowych warunkach – napisali w mediach społecznościowych GOPRowcy z Karkonoszy.

Kurtka właśnie wróciła do ratowników z listem z wyjaśnieniem i przeprosinami. Mężczyzna wytłumaczył się ze swojego zachowania, podziękował także ratownikom za akcję i ich pracę.

Jak informują ratownicy, po całej akcji odezwały się firmy i miłośnicy turystyki i morsowania z całej Polski, którzy chcieli zrekompensować stratę. Kasa, którą się udało zebrać poprzez konto Fundacji GOPR przekazana zostanie na zakup dodatkowego, zimowego wyposażenia dla ratowników.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 grudnia 2021 08:13
`