GOPR ma nowy samochód. Kosztował 300 tysięcy złotych

4 stycznia 2019 12:35. Specjalistyczna Toyota Hilux - nowy samochód Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. 4.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Przygotowana i dostosowana do potrzeb Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR Toyota Hilux zastąpi wysłużonego Land Rovera. Auto ma służyć do przewożenia ratowników w rejon akcji, ale będzie także górskim ambulansem do transportu poszkodowanych. Samochód dziś w nocy przyjechał do Wałbrzycha.

Samochód kosztował około 300 tysięcy złotych. Został wyposażony i przygotowany dla GOPR przez specjalistyczną firmę, dzięki czemu spełnia wszystkie normy i gwarantuje bezpieczeństwo. Zmienione zostało między innymi zawieszenie. To standardowe trzeba było podwyższyć i dostosować do górskich warunków. Może wjeżdżać i zjeżdżać ze zboczy o nachyleniu blisko trzydziestu stopni i brodzić w wodzie do głębokości siedemdziesięciu centymetrów. W czasie akcji ratownicy mają dojeżdżać nowym nabytkiem do miejsca, gdzie trzeba udzielić pomocy. Pickup dostosowany jest także do transportu poszkodowanych, można w nim zmieścić osobę umieszczoną na specjalnych noszach. Ratownicy zdecydowali się na ten konkretny model, bo wcześniej sprawdził się on w grupie beskidzkiej grupie GOPR.

– To jest po prostu auto, od podstaw można powiedzieć, poza bazą tą samochodową, robione właśnie na potrzeby GOPRu. Wcześniej takie auto miała Grupa Beskidzka. Teraz  my również wyposażamy się w tego typu pojazdy – mówi Łukasz Pokorski, naczelnik Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR.

REKLAMA

Zakup został sfinansowany przez zarząd główny GOPR, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Małopolski Fundusz Ochrony Środowiska.

Specjalistyczna Toyota Hilux – nowy samochód Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. 4.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 stycznia 2019 12:35
`