GOPR doczekał się rozbudowy stacji w Wałbrzychu

3 kwietnia 2019 16:35. Fot. użyczona

Tematy: 


GOPR doczekał się rozbudowy stacji w Wałbrzychu!

Ponad milion dwieście tysięcy złotych ma kosztować rozbudowa stacji centralnej Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR. Prace obejmą także teren przylegający do budynku. – Doczekaliśmy się – mówi z radością naczelnik grupy. Prace to część projektu rewitalizacji wałbrzyskiego Podgórza.

Projekt zakłada głównie rozbudowę części garażowej i miejsc, gdzie organizowane są ćwiczenia.

REKLAMA

– W tej chwili cenne pojazdy stoją pod chmurką. Ładowanie, rozpakowywanie, przepakowywanie po czy przed akcją odbywa się dziś na chodniku. W tym momencie będziemy mieli plac przed garażem, gdzie będzie można to w normalnych warunkach robić. Nad garażem, nad częścią magazynową, będą sale wykładowe. Będziemy mogli zapraszać do siebie szkoły i przedszkola na wykłady – mówi Łukasz Pokorski, naczelnik grupy.

Przebudowa, powstanie specjalnego miejsca do magazynowania sprzętu czy parkowania pojazdów pozwoli także na usprawnienie samych akcji ratowniczych. Skróci się czas wyjazdu do zdarzeń.

Stacja GOPR w Wałbrzychu to stara willa mieszkalna, która została zaadaptowana na potrzeby ratowników. Teraz ma to być stacja z prawdziwego zdarzenia. Budynek dostosowany zostanie także do potrzeb niepełnosprawnych. Przetargi już zostały ogłoszone. Trwają poszukiwania firmy, która podejmie się wyzwania.

Projekt jest częścią programu rewitalizacji wałbrzyskiego Podgórza. Obok przebudowywanej stacji jest już odnowiony budynek podstawówki. Niewykluczone, że dzięki stworzeniu sal do ćwiczeń, to tu pojawią się propozycje spędzania wolnego czasu dla młodych ludzi z tej okolicy.

– Wydaje się, że w wyniku brzemiennej decyzji zachowania szkoły numer 5, Podgórze wyraźnie postawiło słupy graniczne: „Tu zaczyna się Wałbrzych od strony południowej”. Takim miejscem są okolice ulicy Poznańskiej, kościoła, szkoły numer pięć, boiska. Dla nas jest ważne, aby dać kolejny sygnał mieszkańcom, i osobom odwiedzającym tę dzielnicę, że nam wszystkim zależy, aby Podgórze zachowało swój szczególny charakter – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 kwietnia 2019 16:35
`