Dodano: 29 kwietnia 2023 10:38

Gondolka na Śnieżkę wznowiła regularne kursy po wiosennej konserwacji. Znamy ceny

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W sobotę 29 kwietnia kolejka linowa na Śnieżkę wznowiła regularne letnie kursy po wiosennej konserwacji. W ostatnich tygodniach kolejka była czynna tylko w weekendy i święta, w zależności od warunków pogodowych. Teraz będzie kursowała w godzinach 8:00-19:00. Kierownik kolei linowej, Jiří Špetla, zapewnia, że kolejka jest w doskonałym stanie, a wszelkie konieczne prace konserwacyjne zostały przeprowadzone.

Špetla zauważa, że frekwencja na kolejce linowej ustabilizowała się po okresie koronawirusa, a ostatni kwartał 2022 roku i pierwszy kwartał 2023 roku osiągnęły poziom sprzed pandemii. Opłaty za przejazd pozostają na tym samym poziomie, jak w ostatnich dwóch latach. Bilet dla osoby dorosłej z Peca na Śnieżkę kosztuje 280 koron. Za podróż w obie strony trzeba zapłacić 520 CZK. W lipcu i sierpniu opłata wzrasta odpowiednio do 330 i 620 koron. Trzeba też pamiętać, że Czesi nie pobierają opłat ze wejście w Karkonosze.

Od października 2022 do marca 2023 kolejka na Śnieżkę przewiozła ponad 85 500 pasażerów. W listopadzie, kiedy kolejka była czynna tylko w weekendy i święta, przewiozła prawie 9 000 osób. Špetla zakłada, że w miesiącach letnich zainteresowanie kolejką znów wzrośnie. Zaleca korzystanie z kolejki linowej w kolejnych tygodniach maja i czerwca lub w sezonie letnim w godzinach rannych od 8:00 do 9:00 i po południu po 15:00, kiedy ruch jest mniejszy.

REKLAMA

Kolejka kursuje na pierwszym odcinku od grudnia 2013 roku, na drugim od lutego 2014 roku. Składa się z dwóch odcinków: Pec-Růžová hora i Růžová hora-Sněžka. Podczas pracy może osiągać prędkość do 60 km/h. Nowy obiekt, wart ponad 300 milionów koron, oferuje turystom kabiny czteroosobowe zamiast dotychczasowych otwartych dwuosobowych siedzeń.

Kolej gondolowa na Śnieźkę. Fot. źródło: Lanove Drahy

Kolej gondolowa na Śnieźkę. Fot. źródło: Lanove Drahy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także