Gmina zaciągnie kolejny kredyt. Tym razem na 100 mln złotych

28 lutego 2019 10:27. 6. Sesja Rady Miejskiej Wałbrzycha. źródło; screen YT

Tematy: 


Głosami 19 radnych klubu Romana Szełemeja podczas 6. Sesji Rada Miejska Wałbrzycha przyjęła uchwałę otwierającą możliwość zaciągnięcia kredytu długoterminowego w kwocie 98.575.562 zł. Przeciwko przyjęciu uchwały opowiedzieli się radni PiS.

Pieniądze z nowego kredytu przeznaczone mają być na przedsięwzięcia i zadania inwestycyjne oraz realizację projektów unijnych, zwiększenie subwencji oświatowej, zwiększenie kwoty przeznaczonej na remonty mieszkań komunalnych o 5 mln zł. Wsparcie otrzyma TLiA oraz Biblioteka pod Atlantami.

Sporo kontrowersji budziła kwota 50 tys złotych, jaką Gmina Wałbrzych przekaże Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu jako dofinansowanie zakupu samochodu terenowego. Radny Jacek Szwajgier nie otrzymał odpowiedzi na pytanie o wysokość udziału w zakupie innych gmin oraz to, które gminy włączyły się do projektu Podkreślił:

REKLAMA

– Gmina Wałbrzych przeznaczyła już 1 mln złotych na zakup 12 radiowozów z pieniędzy budżetu partycypacyjnego. Samochody te miały służyć mieszkańcom Wałbrzycha, a jeżdżą po nie tylko całego powiatu, ale też i Wrocławia.

Radny Jerzy Lager z PiS przyrównując gminę Wałbrzych do Titanica tuż przed zderzeniem z górą lodową przypomniał zastrzeżenia Regionalnej Izby Obrachunkowej do przyjętego w grudniu 2018 roku projektu budżetu gminy na rok 2019.

Kredyt zabezpieczony ma być wekslem in blanko i spłacany przez 15 lat. Źródłem spłaty mają być dochody własne gminy. Prognozowane zadłużenie miasta po zaciągnięciu kredytu na koniec 2019 roku wynosiło będzie 654 miliony złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 lutego 2019 10:27
`