Gmina rezygnuje z wielu inwestycji. W odstawkę idzie basen

23 kwietnia 2020 10:35. Screen obrady Rady MIejskiej w Wałbrzychu / e-sesja

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W najbliższym czasie największy nacisk inwestycyjny w Wałbrzychu położony zostanie na budownictwo mieszkaniowe – wynika ze słów prezydenta Romana Szełemeja. Miasto prawdopodobnie zrezygnuje jednak z wielu projektów rekreacyjnych.

Jak mamy mówić i apelować o zachowanie reżimu higienicznego ludziom, którzy mieszkają bez ciepłej wody i z toaletą na półpiętrze? – powiedział prezydent Roman Szełemej, zapowiadając kontynuację programu budownictwa komunalnego.  Tu środku pochodzić mają głównie z funduszu pożyczkowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego, do którego Wałbrzych przystąpił w 2019 roku.

Jednocześnie prezydent zapowiedział konieczność rezygnacji z kilku znaczących inwestycji o charakterze rekreacyjnym, również tych z Budżetu Obywatelskiego:

REKLAMA

– W świetle standardów, które są i zaleceń sanepidu w ogóle nie wiemy czy będą miały rację bytu, np tężnie solankowe w Parku Sobieskiego albo na przykład basen otwarty – powiedział podczas sesji prezydent Szełemej. – Przyszłość wszystkich basenów stoi pod wiekim znakiem zapytania. Przyszłość fontann, różnego rodzaju zbiorników także stoi pod wielkim znakiem zapytania. 

Pandemia nie jest jedynym powodem ograniczeń w realizacji projektów, ogólnie mówiąc, związanych z wodą. Równie ważnym czynnikiem jest panująca w tym roku susza i zmiany klimatyczne. Prezydent zapowiedział więc kontynuację i rozwój projektów przyczyniających się do poprawy klimatu – utrzymanie, a nawet zwiększenie środków na wymianę pieców oraz projekty związane z gromadzeniem wody deszczowej.

Podsumowując: nakreślona przez prezydenta wizja następnych kilkunastu miesięcy planów inwestycyjnych w Wałbrzychu skupia się przede wszystkim wokół kontynuacji projektów mieszkaniowo-rewitalizacyjnych. Na dłuższy, jak się wydaje czas, musimy zapomnieć o rozrywce i rekreacji.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2020 10:35
`