Dodano: 17 czerwca 2024 10:42

Gmina Głuszyca gościła 220 harcerzy podczas Zlotu Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Czuj, czuj, czuwaj, Głuszyca! W ostatnich dniach Gmina Głuszyca. a zwłaszcza wieś Grzmiąca tętniły harcerskim duchem, a mieszkańcy z pewnością zauważyli liczne grupy harcerzy przemierzających okolice. Wszystko to za sprawą zlotu Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy, który odbył się na zaproszenie Burmistrza Głuszycy, Romana Głoda.Na zlocie pojawiło się aż 220 uczestników – zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów z 18 jednostek hufca. W ciągu tych kilku dni młodzi harcerze doskonalili swoje umiejętności w orientacji w terenie, podchodach, udzielaniu pierwszej pomocy i wielu innych dziedzinach, które są nieodłącznym elementem harcerskiego życia. Były to dni pełne integracji, nauki i niezapomnianych przygód.

Zuchy miały wyjątkową okazję zdobywać trop Miś Wojtek. Przemierzając górskie szlaki, poznawały wojskowe pojazdy, uczyły się udzielać pierwszej pomocy w szpitalu polowym oraz budowały modele ciężarówek. Harcerze i harcerze starsi, na swoich trasach, zdobywali umiejętności gotowania, udzielania pierwszej pomocy, fotografowania oraz samoobrony. Nie zabrakło również lekcji historii i nauki wyznaczania szlaków.

Wieczory spędzone przy ognisku były okazją do tworzenia nowych harcerskich wspomnień. Wspólne śpiewy, opowieści i zabawy wzmocniły więzi między uczestnikami. Zlot był również momentem zakończenia roku harcerskiego oraz przygotowaniem do nadchodzących obozów letnich.

REKLAMA

Cieszymy się, że Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej wybrał Głuszycę na miejsce tego wspaniałego zlotu. Nasza gmina, położona w malowniczych Górach Sowich, to idealne miejsce do organizacji takich wartościowych i pełnych przygód wydarzeń. Jesteśmy otwarci na współpracę i gotowi gościć kolejne inspirujące inicjatywy. Życzymy wszystkim harcerzom długich, bezpiecznych wakacji oraz wielu sukcesów na harcerskim szlaku. Do zobaczenia na kolejnym zlocie – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także