Dodano: 15 maja 2021 08:58

Gmina Boguszów-Gorce przyjazna rodzinie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Z przyjemnością zawiadamiamy, że Gmina Boguszów-Gorce otrzymała tytuł Samorząd PRO FAMILIA 2021. W dniu 13 maja br. w Warszawie miała miejsce konferencja V4+ COALITION PRO FAMILIA podczas której wyłoniono zwycięzców konkursu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Samorząd PRO FAMILIA 2021”. Gmina Boguszów-Gorce rywalizowała z Piławą Górną oraz Bieruniem w kategorii GMINA MIEJSKA do 20 tys. mieszkańców.

Po godzinie 11:00 obecny na konferencji p.f. Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek odebrał z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg statuetkę, a następnie czek o wartości 50 tys. złotych sponsorowany przez partnera konkursu, Fundację Orlen. Dzisiejsza konferencja była spotkaniem Ministrów Grupy Wyszehradzkiej oraz innych państw europejskich zajmujących się sprawami rodzin.

Tytuł Samorząd PRO FAMILIA 2021 został przyznany w pięciu kategoriach: Gmina wiejska, Gmina miejsko-wiejska, Gmina miejska do 20 tys. mieszkańców, Gmina miejska od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców, Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem samorządów – zgłosiło się do niego 236 gmin, które podzieliły się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami. Kierując się sumą punktów uzyskanych w pierwszym i drugim etapie, Kapituła Konkursu wyłoniła finalistów – po 3 samorządy w każdej kategorii. Jak powiedziała Minister Rodziny i Polityki Społecznej, doceniono te samorządy, które rozumieją, „jak istotne jest inwestowanie w rodziny, naszą wspólną przyszłość i którym już udało się stworzyć odpowiednie warunki do życia dla rodzin”. Oprócz Boguszowa-Gorc wśród nagrodzonych gmin znalazły się Miejsce Piastowe, Pleszew, Otwock oraz Katowice.

REKLAMA

Źródło: UM Boguszów-Gorce

Źródło: UM Boguszów-Gorce

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także