Głuszyckie lodospady przyciągają pasjonatów górskich przygód

8 marca 2018 11:53. Wspinacze pod jednym z głuszyckich lodospadów. Fot. użyczona / UG Głuszyca

Tematy: 


W miniony weekend członkowie Klubu Górskiego z Wrocławia zdobywali głuszyckie lodospady, które – dzięki sprzyjającej aurze – pojawiły się na skalnych ścianach byłego kamieniołomu melafiru. Klub Górski im. Tomka Nowaka AWF Wrocław łączy miłośników górskich przygód z całego Wrocławia, Dolnego Śląska i nie tylko. Studenci, którzy są jego członkami, nie zawsze są studentami Akademii Wychowania Fizycznego, zazwyczaj są to ludzie z różnych wrocławskich uczelni, których połączyła górska

W Głuszycy Górnej, w kotlinie kamieniołomów Kamyki, każdej zimy pięć lodospadów: Stary, Jerzego, Złoty Lunatyk, Sople Sezonowe i Nitka. Poza Tatrami i Karkonoszami, jest to najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania wspinaczki lodowej. Przyjeżdżają tu wspinacze z całej Polski i Czech. Miejsce oferuje też niezwykłe walory krajobrazowe.

Logo klubu „Olimpu” pojawiało się nie tylko na szczytach polskich gór. Jego członkowie zdobyli Koronę Europy, Wspinali się w Alpach, na Kaukazie, Uralu, w górach Skandynawii, półwyspu Bałkańskiego, Iberyjskiego, na Islandii, w Pamirze, Tienchanie, Himalajach Zachodnich, Himalajach Nepalu, w górach Afryki i Australii.

REKLAMA

– Łączy nas pasja, chęć odkrycia tego, co nie zostało jeszcze zdobyte i przyjaźń, ponieważ nie jesteśmy jedynie grupą znajomych, można powiedzieć, że jesteśmy rodziną. Stąd też pomysł na szkolenie, ponieważ każdy z nas chce ze swoich wypraw wracać cało i zdrowo – dodają zgodnie członkowie klubu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2018 11:53
`