W Głuszycy powstaną nowe parkingi. Będą także nowe ścieżki rowerowe

27 maja 2024 07:35. Głuszyca. 11.04.2019 r. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


3 miliony złotych chce wydać Głuszyca na budowę trzech dużych parkingów „Park and Ride”. To część projektu z Programu FENiKS, z którego pieniądze przeznaczone są na infrastrukturę i środowisko. A w jaki sposób budowa parkingów wpłynie na środowisko?

Idea jest prosta. Przyjedź do Głuszycy – zostaw samochód i poruszaj się albo komunikacją publiczną, albo rowerem. Dlatego w ramach projektu wybudowane zostaną nie tylko parkingi, ale i nowe wiaty przystankowe oraz ścieżki rowerowe:

Jedną ścieżkę już mamy zaplanowaną. Niedługo rozpocznie się jej budowa wzdłuż ulicy Łukasiewicza i Pionierów. Kolejny element to łącznik ulicy Częstochowskiej z ulicą Grunwaldzką. Kolejne elementy będą powstawały, choćby nowa ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Bystrzycy na wysokości nowego urzędu miejskiego – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

REKLAMA

To pozwoli niemal całkowicie przejechać Głuszycę bez konieczności wyjazdu na drogę wojewódzką – wyjaśnia burmistrz Roman Głód.

Tam jest duży problem z parkowaniem samochodów, a jest to główny węzeł komunikacyjny na początku Głuszycy. Mamy tutaj drogę z okolic Rybnicy Leśnej, Mieroszowa, Głuszycy Górnej, Walimia, więc chcemy zrobić punkt, gdzie można będzie zostawić samochód – dodaje burmistrz.

Najważniejszą jednak inwestycją z tego projektu będą trzy wspomniane parkingi ,,Park and Ride”. Największy z nich powstanie przy ulicy Ogrodowej.

Projekt, który musi być skończony do grudnia 2026 roku, będzie kosztował około 3 miliony złotych. Dokumentacja projektowa planowanych inwestycji ma być gotowa do końca tego roku.

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 maja 2024 07:35
`