Dodano: 19 listopada 2022 11:29

Głuszyca. To będzie stadion na miarę dużego miasta

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Głuszycki stadion, pamiętający jeszcze lata 30. ubiegłego wieku, od kilkudziesięciu lat nie był remontowany. Teraz zyska nową sztuczną bieżne, bramę i trybuny, w przyszłym roku ma być wymieniona murawa i ma być zainstalowane sztuczne oświetlenie. Jak na niewielką Głuszycę skala inwestycji budzi podziw. Stadionu z taką infrastrukturą zazdrościć będą mogły okoliczne miasta. Korzystać z niego będą jednak przede wszystkim lokalsi.

Służyć będzie zespołowi głuszyckiemu, czyli Włókniarzowi Głuszyca, po drugie bardzo często odbywają się zawody lekkoatletyczne, czyli głuszycka liga szkół podstawowych, a po trzecie to miejsce pełni też rolę rekreacyjną. Odbywają się tu wszelkiego rodzaju pikniki, spotkania, zawody. Jest to więc naprawdę wielofunkcyjny stadion – wyjaśnia Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Tuż obok stadionu powstaje nowa rolkostrada. Obiekty spinające się w coraz większy ośrodek sportowy zajmują jednak miejsce sprzedawcom, którzy jeszcze niedawno organizowali tam cotygodniowy targ.

REKLAMA

– To, że robi się tu małe centrum sportowe, nie oznacza, że w przyszłości nie będzie tu targu. Planujemy również i to miejsce przystosować odpowiednio do tego, aby można było tutaj prowadzić handel. W pozostałe dni to miejsce będzie służyło jako parking – uspokaja burmistrz Głód.

Nowa bieżnia i brama będą kosztowały ponad pół miliona złotych. Ile gmina zapłaci za wymianę murawy i nowe oświetlenie – o tym urzędnicy w dobie zmieniających się z tygodnia na tydzień cen nie chcą mówić. Pierwszy śnieg nie zatrzymał prac. Termin zakończenia inwestycji jest napięty, a pracy do wykonania naprawdę dużo.

Głuszyca. Będzie modernizacja boiska. Pojawią się nowe siedziska i bieżnia

Głuszyca. Będzie modernizacja boiska. Pojawią się nowe siedziska i bieżnia

Głuszyca. Będzie modernizacja boiska. Pojawią się nowe siedziska i bieżnia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także