Dodano: 19 listopada 2022 11:29

Głuszyca. To będzie stadion na miarę dużego miasta

Głuszycki stadion, pamiętający jeszcze lata 30. ubiegłego wieku, od kilkudziesięciu lat nie był remontowany. Teraz zyska nową sztuczną bieżne, bramę i trybuny, w przyszłym roku ma być wymieniona murawa i ma być zainstalowane sztuczne oświetlenie. Jak na niewielką Głuszycę skala inwestycji budzi podziw. Stadionu z taką infrastrukturą zazdrościć będą mogły okoliczne miasta. Korzystać z niego będą jednak przede wszystkim lokalsi.

Służyć będzie zespołowi głuszyckiemu, czyli Włókniarzowi Głuszyca, po drugie bardzo często odbywają się zawody lekkoatletyczne, czyli głuszycka liga szkół podstawowych, a po trzecie to miejsce pełni też rolę rekreacyjną. Odbywają się tu wszelkiego rodzaju pikniki, spotkania, zawody. Jest to więc naprawdę wielofunkcyjny stadion – wyjaśnia Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Tuż obok stadionu powstaje nowa rolkostrada. Obiekty spinające się w coraz większy ośrodek sportowy zajmują jednak miejsce sprzedawcom, którzy jeszcze niedawno organizowali tam cotygodniowy targ.

REKLAMA

– To, że robi się tu małe centrum sportowe, nie oznacza, że w przyszłości nie będzie tu targu. Planujemy również i to miejsce przystosować odpowiednio do tego, aby można było tutaj prowadzić handel. W pozostałe dni to miejsce będzie służyło jako parking – uspokaja burmistrz Głód.

Nowa bieżnia i brama będą kosztowały ponad pół miliona złotych. Ile gmina zapłaci za wymianę murawy i nowe oświetlenie – o tym urzędnicy w dobie zmieniających się z tygodnia na tydzień cen nie chcą mówić. Pierwszy śnieg nie zatrzymał prac. Termin zakończenia inwestycji jest napięty, a pracy do wykonania naprawdę dużo.

Głuszyca. Będzie modernizacja boiska. Pojawią się nowe siedziska i bieżnia

Głuszyca. Będzie modernizacja boiska. Pojawią się nowe siedziska i bieżnia

Głuszyca. Będzie modernizacja boiska. Pojawią się nowe siedziska i bieżnia

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także