Dodano: 18 maja 2023 10:31

Głuszyca. Techniczne odwierty w poszukiwaniu wód termalnych. Znamy termin rozpoczęcia głównych prac

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W niewielkiej Głuszycy pod Wałbrzychem rozpoczęły się wiercenia techniczne, będące przygotowaniem do rozpoczęcia poszukiwań wód termalnych. Płytkie, kilkusetmetrowe odwierty techniczne to uzupełnienie badań nieinwazyjnych, jakie przeprowadzono przed przystąpieniem Głuszycy do programu poszukiwań wód termalnych. Najprościej mówiąc, mają pomóc w jak najbardziej precyzyjnym ustaleniu miejsca głównego, prawie 2,5-kilometrowego odwiertu.

– Wykonujemy dodatkowe odwierty płytkie, tak aby poznać po części strukturę gleby czy strukturę tego, co jest pod nami i na bazie tego, jeszcze raz wytypować miejsce odwiertu. – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Wyjaśnia jednocześnie, że  dodatkowe techniczne odwierty mają być wykonane na działkach przylegających do głównego miejsca prac, tak, aby wskazać lokalizację z dokładnością nawet do zaledwie 2 metrów:

REKLAMA

– To nam przesunie odwiert o 2-3 miesiące, więc nie wpłynie znacząco na całą inwestycję. Myślę, że w wakacje i tak te odwierty ruszą – dodaje burmistrz.

Na poszukiwania wód termalnych Głuszyca wyda ponad 15 milionów złotych, jakie otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowę w tej sprawie podpisano 28 lutego tego roku. Wiercenia mają potrwać do końca grudnia.

Fot. źródło: Algeo sp. z o.o.

Fot. źródło: Algeo sp. z o.o.

Fot. źródło: Algeo sp. z o.o.

Fot. źródło: Algeo sp. z o.o.

Fot. źródło: Algeo sp. z o.o.

Fot. źródło: Algeo sp. z o.o.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także