Dodano: 30 stycznia 2024 09:27

Głuszyca. Rekordowy budżet, ambitne plany na 2024 rok

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ponad 95. milionów złotych to rekordowy, największy w historii budżet niewielkiej, liczącej nieco ponad 5 tysięcy mieszkańców Głuszycy. Prawie połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na inwestycje. Jakie? O to w Głuszycy pytaliśmy burmistrza – Romana Głoda.

Tematem, w stronę którego skierowane są oczy chyba wszystkich mieszkańców są poszukiwania złóż wód geotermalnych. To inwestycja, która może otworzyć zupełnie nowy rozdział w historii miasta…

– Myślę, że lada chwila będzie stała ta wielka wiertnica i rozpoczynamy wiercenie. Efekty tych wierceń na przełomie – przypuszczam – czerwca i lipca i tak naprawdę to może być zupełnie nowy kierunek w rozwoju naszego małego miasta – to właśnie Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

REKLAMA

Badania geotermalne to prawie 18 milionów złotych. Drugą ważną inwestycją jest adaptacja budynku po byłym gimnazjum na przedszkole. To projekt, który kosztuje gminę ponad 12 milionów złotych.

To też ma być sygnał dla wszystkich osób, które szukają miejsca przyjaznego dla rodzin z dziećmi, że Głuszyca jest właśnie takim miejscem. 

Poza tymi dwiema sztandarowymi inwestycjami w tym roku  ponad 13 milionów złotych zostanie wydanych na remonty dróg i ulic. zostanie przeprowadzone termomodernizacja ponad 30 budynków gminnych, dokończony remont stadionu. Prac modernizacyjnych doczeka się też głuszycki basen letni.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także