Głuszyca. Potrzebne łóżka polowe. Pomóc próbują nawet Polacy mieszkający w Norwegii

18 marca 2022 16:35.

Łóżka polowe to w ostatnich dniach towar deficytowy. To właśnie takie łóżka rozstawiane są w halach sportowych czy innych miejscach, w których schronienia szukają uchodźcy. Głuszyca ma dogodne miejsce, w którym może przygotować schronienie, nie ma jednak łóżek. W ich kupnie próbują pomóc nawet Polacy mieszkający w Norwegii.

Głuszyca by przygotować kolejne miejsca dla uchodźców z Ukrainy chce wykorzystać przestrzeń po byłym gimnazjum. Pomieszczenia są, dodatkowo są w dobrym stanie, brakuje jednak wyposażenia.

Kluczowe są w tym przypadku łóżka polowe, które w ostatnich dniach stały się towarem deficytowym. Gmina potrzebuje co najmniej trzydzieści takich łóżek, jeżeli będzie więcej to uda się przygotować więcej miejsc. Firmy czy osoby prywatne, które dysponują takim sprzętem i chcą pomóc mogą kontaktować się z głuszyckim urzędem.

REKLAMA

W pomoc w zdobyciu łóżek zaangażowali się nawet Polacy w Norwegii. Związek Polaków we Fredrikstad zorganizował zbiórkę na ten cel i planuje zakup sprzętu, który w Norwegii jest dostępny.

Potrzebnych jest 30 łóżek w gminie Głuszyca dla przybywających uchodźców  Łóżka są już niedostępne w Polsce, dlatego my możemy je zakupić w Norwegii i przesłać do Polski. Cena łóżka z materacem to koszt około 700 kr, tyle ile czasem zostawiamy w sklepie spożywczym lub na wyjściu na pizzę – czytamy na stronie związku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 marca 2022 16:35
`