Głuszyca. Mieszkańcy mogą wykupić mieszkania za 1% wartości. Są jednak warunki

12 września 2023 11:01. Głuszyca. Fot. ilustracyjne. / użyczone

Tematy: 


Głuszyca daje mieszkańcom możliwość wykupienia mieszkań i lokali komunalnych za jedyny 1% wartości. Trzeba się jednak spieszyć i spełnić kilka warunków.

To rzeczywiście nie byle gratka dla osób wynajmujących do tej pory mieszkania i lokale od gminy, jednak wszyscy, którzy chcą się na taki krok zdecydować, muszą zgłosić się z odpowiednim wnioskiem do końca tego roku.

– Myślę, że to jest bardzo dobra oferta do tego, aby później we wspólnotach rządzić tymi wspólnotami i decydować o tym, co będzie robione na wspólnocie, jakie remonty mają być dokonywane, ale też do otwarcia możliwości, pozyskiwania przeznaczonych wyłącznie dla wspólnot, a nie jednostek samorządowych, pieniędzy unijnych na rewitalizację kamienic czy chociażby wymianę źródeł energii – powiedział burmistrz Głuszycy Roman Głód.

REKLAMA

– Mamy cały czas w zasobie bardzo dużo mieszkań. Mamy też bodajże dziesięć, czy nawet więcej budynków, które są własnością gminy i tutaj też będziemy namawiać mieszkańców, aby wykupywać powoli te mieszkania – dodaje burmistrz.

Jak już pisaliśmy, wnioski niezbędne do zawarcia odpowiedniej umowy należy składać do końca roku. Gmina daje taką możliwość wszystkim najemcom wyznaczonych lokali, bez względu na to, od kiedy je wynajmują.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 września 2023 11:01
`