Głuszyca. Łopatami i widłami okładali małego cielaczka. Szokujące wideo od naszego czytelnika

22 maja 2023 13:44. Fot. screen youtube.com

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W Głuszycy widłami i łopatami kilka osób okładało młodego cielaka. Jakiś człowiek wjechał w niego kilkakrotnie samochodem terenowym – to wszystko widać na nagraniu, jakie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Sprawa zaszokowała naszą redakcję.

Według relacji przedstawionej nam przez czytelnika cała sytuacja miała rozegrać się w Głuszycy w okolicach ulicy Kościuszki, w sobotę po południu. Nie wiemy, jaki był kontekst zdarzenia i dlaczego wokół zwierzęcia pojawili się ludzie. Na nagraniu widać, jak kilku mężczyzn uderza niewielkiego cielaka łopatami i widłami. Jeden z uczestników zdarzenia próbuje przejechać zwierzę samochodem. Na tym kończy się nagranie.

Nie wiemy, jak zakończyło się zdarzenie. Nikt nie zawiadomił policji. Sprawą przerażony i zszokowany jest burmistrz Głuszycy Roman Głód.

REKLAMA

Zgodnie z posiadanymi kompetencjami zrobię wszystko, żeby sprawcy tego bestialstwa zostali ukarani — powiedział poproszony o komentarz burmistrz Głuszycy.

My przypominamy, że znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, zaś w typie kwalifikowanym ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5. Nie wiemy jak nazwać to, co widzimy na filmie.

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 maja 2023 13:44
`