Głuszyca. Łopatami i widłami okładali małego cielaczka. Szokujące wideo od naszego czytelnika

22 maja 2023 13:44. Fot. screen youtube.com

Tematy: 


W Głuszycy widłami i łopatami kilka osób okładało młodego cielaka. Jakiś człowiek wjechał w niego kilkakrotnie samochodem terenowym – to wszystko widać na nagraniu, jakie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Sprawa zaszokowała naszą redakcję.

Według relacji przedstawionej nam przez czytelnika cała sytuacja miała rozegrać się w Głuszycy w okolicach ulicy Kościuszki, w sobotę po południu. Nie wiemy, jaki był kontekst zdarzenia i dlaczego wokół zwierzęcia pojawili się ludzie. Na nagraniu widać, jak kilku mężczyzn uderza niewielkiego cielaka łopatami i widłami. Jeden z uczestników zdarzenia próbuje przejechać zwierzę samochodem. Na tym kończy się nagranie.

Nie wiemy, jak zakończyło się zdarzenie. Nikt nie zawiadomił policji. Sprawą przerażony i zszokowany jest burmistrz Głuszycy Roman Głód.

REKLAMA

Zgodnie z posiadanymi kompetencjami zrobię wszystko, żeby sprawcy tego bestialstwa zostali ukarani — powiedział poproszony o komentarz burmistrz Głuszycy.

My przypominamy, że znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, zaś w typie kwalifikowanym ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5. Nie wiemy jak nazwać to, co widzimy na filmie.

Do sprawy będziemy wracać.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 22 maja 2023 13:44
`