Głuszyca kusi biznes. W Grzmiącej powstanie strefa aktywności gospodarczej

14 września 2021 10:31. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Gmina liczy głównie na małe i  średnie firmy. Strefa aktywności gospodarczej ma powstać koło wsi Grzmiąca. Na jej przygotowanie Głuszyca wyda ponad dwa miliony złotych.

Mamy blisko trzy hektarową działkę, którą podzieliliśmy na dwanaście mniejszych. Będą drogi dojazdowe, miejsca parkingowe i cała infrastruktura w postaci wodociągów, kanalizacji i prądu. Pierwsze tereny inwestycyjne powinniśmy mieć w przyszłym roku – przyznaje Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

To właśnie na małe działki liczą w tej chwili przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w regionie, wynika z analiz przeprowadzonych przez gminę.

REKLAMA

Działki, na których mogła by powstać stolarnia, mógłby powstać magazyn czy inna mała firma, która zatrudnia do dziesięciu osób – dodaje Głód.

Strefa ma być sygnałem, że w Głuszycy są warunki do rozwijania przedsiębiorczości, że są ludzie do pracy i warto tu inwestować nie tylko w turystykę.

Dofinansowanie na przygotowanie terenów pochodzi z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Gmina zdobyła 1,6 mln złotych. Cały projekt pochłonie 2,2 mln złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 września 2021 10:31
`