Głuszyca i Jedlina-Zdrój wspólnie w programie MieszkaniePlus

12 lipca 2018 05:59. Fotografia archiwalna. Budowa bloków mieszkalnych w ramach rządowego programu MieszkaniePlus Wałbrzych, 05 01 2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dwie gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej – Głuszyca i Jedlina-Zdrój – przystąpiły wspólnie do programu Mieszkanie+, w ramach którego wybudowane zostaną dwa budynki po 41 mieszkań. Powstała już pierwsza koncepcja architektoniczna bloków, z których każdy kosztować ma ok. 8 milionów złotych.

Wykorzystanie zwiększającej się z roku na rok liczby zameldowań, zahamowanie procesu depopulacji oraz oferta dla osób, które nie kwalifikowały się do przydziału mieszkań komunalnych z racji swoich dochodów  – oto główne przesłanki przystąpienia gmin do programu MieszkaniePlus.

Burmistrz Jedliny Leszek Orpel nie boi się braku najemców:

REKLAMA

Po zakończeniu pierwszych analiz rozmowy z bankiem BGK Nieruchomości przeszły do fazy wykonawczej. Mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy:

Projektowi budowy mieszkań w przylegających bezpośrednio do Wałbrzycha gminach kibicuje prezydent Roman Szełemej, który podkreśla ogromne zainteresowanie programem MieszkaniePlus w Wałbrzychu, gdzie już w listopadzie ma być oddanych do użytku 200 nowych mieszkań.

Jeśli inicjatywa Jedliny-Zdrój i Głuszycy okaże się sukcesem, będzie to sygnał, że w odróżnieniu od programu Mieszkanie dla Młodych, którego beneficjentami stały się jedynie duże miasta – MieszkaniePlus będzie szansą dla małych, kilkutysięcznych gmin. Mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej:

W blokach wybudowanych w Jedlinie i Głuszycy znaleźć się ma po 26 mieszkań 3-pokojowych i 18 mieszkań 2-pokojowych. Udział gmin w spółce budującej mieszkania szacuje się na ok. 25%. Jako wkład, podobnie jak w Walbrzychu, gminy mają wnieść grunt, uzbrojenie terenu i projekt.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 lipca 2018 05:59
`